AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Czas dożynek. W niedzielę w Rychnowie, Kamieniu i Brzezinach

DATA: 17 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Godzieszach Wielkich dożynki odbyły się w święto Matki Boskiej Zielnej, fot. Marta Wolarz

  W sierpniu w naszym regionie odbywają się dożynki. W święto Matki Boskie Zielnej,  15 sierpnia świętowano w Godzieszach Wielkich.

  Święto Plonów w Gminie Godziesze Wielkie odbyło się w święto Matki Boskiej Zielnej, 15 sierpnia. Tradycyjnie dożynki rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich, którą odprawił ks. Andrzej Lisiak z Łowicza. Następnie mieszkańcy i goście w barwnym korowodzie udali się do Ośrodka w Szwacinie, gdzie odbyła się obrzędowa część dożynek. Starostami tegorocznego Święta Plonów byli Maria Harendarz z Godziesz i Jerzy Stępień z Białej. Delegacje z poszczególnych sołectw przekazały na ręce gospodarzy wieńce dożynkowe oraz bochenki chleba. Na uroczystościach Powiat Kaliski reprezentowali: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Przewodniczący Rady Mieczysław Łuczak, Wiceprzewodnicząca Rady Małgorzata Banaś oraz Radny Józef Szymański. Ceremoniał przygotował Zespół Pieśni i Tańca Ołobok. O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta OSP w Godzieszach pod batutą Marka Kubery.

  W ostatnią niedziele gminne dożynki obchodzono w Zbiersku, natomiast w niedzielę, 20 sierpnia powiatowo-gminne Dożynki odbędą się w Rychnowie, Brzezinach i Kamieniu.

  (marta)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.