AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

HISTORIA. Na wojskowym pikniku

DATA: 17 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Grupa Historyczna GRH 155 IR podczas wojskowego pikniku w Warszawie.

  Rekonstruktorzy z Regionalnej Grupy Historycznej GRH 155 IR uczestniczyli w pikniku, który został zorganizowany przez Muzeum Wojska Polskiego.

  Historyczny, wojskowy piknik odbył się w Łazienkach oraz na terenie muzeum i w jego oddziałach z okazji niedawnego Święta Wojska Polskiego. Przebrani w mundury armii pruskiej rekonstruktorzy z Liskowa mieli okazję wystąpić w widowiskach "Z Hallerem od Rarańczy po Kaniów do Błękitnej Armii" oraz "Przejście linii frontu pod Rarańczą po bój pod Kaniowem" - początek epopei II brygady do momentu dołączenia do II Korpusu po bój pod Kaniowem, przejście kordonu i ewakuację do Francji". - Jako Prusacy mieliśmy okazję zaprezentować się w boju z kolegami w mundurach legionowych, austriackich oraz rosyjskich - mówi Karol Matczak z Regionalnej Grupy Historycznej GRH 155 IR.

  W Warszawie nie zabrakło także innych historycznych prezentacji. - Była dostępna m.in. replika km Maxim M08/15 z obsługą i możliwością oddania strzału na gaz oraz stanowisko do ćwiczenia pchnięcia bagnetem - mówi Karol Matczak. - Odbyła się też prezentacja namiotu ze stanowiskiem medycznym i punktem poboru rekruta z czasów gen. Hallera, która cieszyła się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Dodatkową atrakcję stanowiły przelatujące nad głowami samoloty. Była parada lotnicza oraz pokazy współczesnych grup air-softowych.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.