AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEATR. "Salome" Oscara Wilde'a z londyńskiego National Theatre w kaliskim Heliosie

DATA: 17 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  "Salome" Oscara Wilde'a z londyńskiego National Theatre 21 sierpnia w kaliskim Heliosie. Mamy dla was bilety!

  Ta historia była już opowiadana wielokrotnie, ale nigdy w taki sposób. Twierdza zwana Macheront wznosi się na skałach nad piaszczystym Morzem Śmierci – pustynią. Na jej murach strażnicy opowiadają sobie o księżniczce, która pojawia się wraz z tarczą księżyca. Święty człowiek Jokanaan żądając z głębi pustyni wolności dla swojego ludu, zostaje zamknięty głęboko pod ziemią. Bezimienna kobieta wpisana w historię, przez niektórych autorów nazywana Salome, swoim działaniem zmienia bieg wydarzeń.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W swej inscenizacji reżyserka Yaël Farber opiera się nie tylko na znanej sztuce skandalisty Oscara Wilde’a, ale także na innych źródłach, m.in. dawnych tekstach arabskich i hebrajskich. W jej ujęciu „Salome” to nie tylko krwawa i okrutna historia miłosnej obsesji, ale także studium wpływu kobiet na historię poprzez władzę nad pożądaniem i ciałem, nad mężczyznami, władcami i przywódcami politycznymi i religijnymi.

  Mamy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl w Heliosie. Aby je zdobyć napiszcie w komentarzach dlaczego chcecie na niego pójść? ;)

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.