PIŁKA NOŻNA. KKS nadal bez porażki

DATA: 21 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie nie przegrali jeszcze meczu w tym sezonie. Fot. kkskalisz.pl

Blisko 900 kibiców oglądało spotkanie KKS-u Kalisz z Polonią Środa Wielkopolska.

Dla KKS-u było to już trzecie spotkanie ligowe w tym sezonie. W dwóch poprzednich zremisował z Sokołem Kleczew 0:0 i wygrał z Bałtykiem Gdynia 3:2. Oba te mecze kaliszanie rozegrali na wyjeździe. Spotkanie z Polonią było pierwszym meczem kaliskiej drużyny przed własną publicznością w tym sezonie. W meczu z Polonią nie zagrał środkowy pomocnik Robert Tunkiewicz, który w poprzednim starciu z Bałtykiem był najlepszym graczem na boisku.

Gospodarze mieli w całym spotkaniu przewagę, ale nie potrafili zamienić jej na bramkę. W 42 minucie dobrą okazję do zdobycia bramki miał Patryk Palat, ale nie trafił do siatki Polonii. Goście groźnie kontratakowali, ale dobrze w bramce KKS-u spisywał się Oskar Pogorzelec. Bramkarz KKS-u w 23 minucie wygrał pojedynki z Mateuszem Molewskim i Igorem Jurgą, a w 87 minucie w pięknym stylu obronił dobitkę Jurgi. - W pierwszej połowie to my mogliśmy zdobyć bramkę, w drugiej to rywale mieli dwie bardzo dobre sytuacje - powiedział po meczu kapitan KKS-u, Rafał Jankowski. - Remis jest wynikiem sprawiedliwym, choć na pewno można czuć niedosyt, bo walczyliśmy o trzy punkty.

Kolejny mecz ligowy kaliszanie rozegrają już w najbliższą środę, a ich przeciwnikiem będzie Jarota Jarocin. To spotkanie odbędzie się na stadionie przy Wale Matejki.

Po trzech rozegranych spotkaniach KKS z 5 punktami zajmuje 5 miejsce w tabeli III ligi.

KKS Kalisz - Polonia Środa Wlkp. 0:0

KKS: Pogorzelec - Palat, Gawlik, Lis, Grabowski - Owczarek (61 Budrowski), Stojczew, Żegleń, Kowalski (61 Łepski), Ciesielski (73 Nnamani) - Jankowski.

Polonia: Szymański - Kozłowski, Gwit, Ngamayama, Otuszewski - Jurga, Roszak (85 Barabasz), Białożyt (71 Pińczuk), Bartoszak (83 Rybak), Gajda - Molewski (79 Pawlak).

Żółte kartki: Nnamani (KKS) oraz Gajda, Molewski, Rybak (Polonia).

Sędziowali: Piotr Wiśniewski oraz Daniel Mateusiak i Rafał Kosek (Kujawsko-Pomorski ZPN)