AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Narkotestery dla policji

DATA: 23 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak i Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek. Fot. UM w Kaliszu.

  Miasto przekazało policji narkotestery.

  Przekazanie 390 nowoczesnych urządzeń do wykrywania narkotyków w organizmie człowieka o łącznej wartości 4870 zł.
  posłuży do zwalczania przestępstw narkotykowych wśród dzieci i młodzieży, a także uczestników ruchu drogowego.

  Badanie narkotestem trwa około 4-5 minut i pozwala na określenie rodzaju zażytej substancji. Miasto przekazało również policji telewizor. Środki, za które zakupiono sprzęt oraz testy, pochodzą z opłat za wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Telewizor będzie wykorzystywany przez Wydział Prewencji KMP podczas akcji profilaktycznych, debat, festynów, do prezentacji spotów oraz materiałów edukacyjnych. Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek dziękując za przekazany sprzęt, podkreślił bardzo dobrą, wieloletnią współpracę KMP w Kaliszu i Urzędu Miejskiego. Zapewnił, że przekazany sprzęt oraz narkotestery przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców na terenie Kalisza. 

  Obecna na spotkaniu wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak podkreśliła również, że w trakcie letniego wypoczynku podejmowano działania profilaktyczno-edukacyjne dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Również zaangażowanie wielu instytucji doprowadziło do zamknięcia na terenie Kalisza nowo otwartego sklepu z dopalaczami. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.