PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Horror z Jarotą. KKS grał do końca

DATA: 24 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS wygrał w środę z Jarotą. Fot. kkskalisz.pl

Dobra passa KKS-u nadal trwa! Kaliszanie po pełnym emocji spotkaniu pokonali wczoraj Jarotę Jarocin. Zobacz gole w meczu z Jarotą.

Podopieczni trenera Piotra Morawskiego nie przegrali jeszcze w tym sezonie meczu. W czterech spotkaniach odnieśli dwie wygrane i zanotowali dwa remisy. Pojedynek z Jarotą, jak przystało na derby był bardzo zacięty. W pierwszej połowie oba zespoły mogły zdobyć gole, ale to kaliszanie objęli w 40 minucie prowadzenie. Błażej Ciesielski otrzymał podanie od Marcina Lisa i precyzyjnym strzałem ulokował ją w bramce Jaroty.

Po zmianie stron kaliszanie próbowali podwyższyć rezultat meczu. W 51. minucie Rafał Jankowski strącił piłkę do Jakuba Budrowskiego, ten uderzył z pierwszej piłki lecz ta poszybowała nad poprzeczką. W 57. minucie formę Filipowiaka chciał sprawdzić Łukasz Żegleń, ale jarociński golkiper odbił jego uderzenie, a z dobitką nie zdążył Jankowski. Na kolejną godną uwagi akcję kibice czekali do 69. minuty. To właśnie wtedy z dystansu huknął Nnamani, ale bramkarz Jaroty ponownie szczęśliwie zatrzymał piłkę.

KKS atakował, ale gola zdobyli goście. W 70. minucie Jarota przeprowadził akcję, a Miłosz Kowalski doprowadził do remisu. Pięć minut później bliski zdobycia bramki dla KKS-u był Żegleń, ale zmierzającą piłkę do bramki Jaroty wybił jeden z obrońców gości. W 90. minucie to Jarota mógł zdobyć gola, ale z rzutu wolnego fatalnie przestrzelił Dominik Chromiński.

KKS grał do końca i to się opłaciło. Decydujący cios padł już w przedłużonym czasie gry. W 93. minucie piłka trafiła w rękę Dawida Piróga, a prowadzący spotkanie Dawid Martyniuk wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się kapitan KKS-u Rafał Jankowski, zapewniając kaliszanom drugie zwycięstwo w sezonie.

Po tym zwycięstwie KKS awansował na trzecie miejsce w tabeli III ligi. Prowadzą z kompletem punktów Wda Świecie i Elana Toruń, które rozegrały po trzy mecze. W następnej kolejce kaliszanie zagrają na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin.

KKS Kalisz - Jarota Jarocin 2:1 (1:0)
    Bramki: 1:0 Błażej Ciesielski 40. min, 1:1 Miłosz Kowalski 70. min, 2:1 Rafał Jankowski 90+4 (k.)

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec - Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Łukasz Grabowski (81. Radosław Łepski), Jakub Budrowski (78. Tomasz Owczarek), Tomasz Kowalski (46. Robert Tunkiewicz), Łukasz Żegleń, Błażej Ciesielski (46. Christian Nnamani), Stayko Stoychev, Rafał Jankowski.

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak - Jędrzej Ludwiczak (87. Krzysztof Matuszak), Dawid Piróg, Piotr Garbarek, Damian Sierant (27. Miłosz Kowalski), Piotr Skokowski, Jacek Pacyński, Sebastian Maślanka, Dominik Chromiński, Karol Zieliński (60. Jakub Czapliński), Jakub Nowak oraz Sebasian Kmiecik, Jakub Czapliński, Krzysztof Matuszak, Miłosz Kowalski.

Żółte kartki: Błażej Ciesielski, Rafał Jankowski, Tomasz Owczarek, Marcin Lis (KKS Kalisz) oraz Dominik Chromiński, Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak, Dawid Piróg (Jarota).

Czerwona kartka: Dawid Piróg (po meczu, druga żółta).