AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Budżet Obywatelski 2018. Niedługo głosowanie

DATA: 24 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Od 1 września będzie można głosować na 118 zadań realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

  Do ratusza wpłynęło w sumie 156 propozycji zadań. 68 z nich miało charakter ogólnomiejski, a 88 dotyczyło poszczególnych dzielnic miasta. Pozytywną weryfikację przeszło 118 propozycji (50 ogólnomiejskich i 68 lokalnych).

  Głosowanie na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 rozpocznie się 1 września tego roku. - Do dyspozycji kaliszan będzie 25 punktów z urnami, gdzie będzie można wrzucić kartę z zaznaczonymi propozycjami - mówi Piotr Cieślak, kierownik Biura Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej. - Kartę będzie można wysłać także pocztą tradycyjną na adres biura Budżetu Obywatelskiego oraz elektronicznie, za pośrednictwem stron www.bo.kalisz.pl i www.kalisz.pl. Karty do głosowania będą dostępne w Biurze Obsługi Interesanta przy ulicy Kościuszki, pokoju nr 28 w Ratuszu i na wcześniej wymienionych stronach internetowych.

  Głosowanie rozpocznie się 1 września i potrwa cztery tygodnie. Podobnie jak w ubiegłym roku głosować mogą kaliszanki i kaliszanie, którzy ukończyli 16 lat. Mieszkańcy miasta mogą wybrać do trzech zadań ogólnomiejskich i trzech lokalnych. 

  Zatwierdzone do realizacji inwestycje poznamy do końca października tego roku.

  (nel)

  Lista zadań zweryfikowanych pozytywnie i negatywnie wraz z uzasadnieniem.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.