AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. 6 ton nielegalnego tytoniu. Kaliskie CBŚ zlikwidowało linię produkcyjną (VIDEO)

DATA: 25 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Zatrzymanie pięciu osób i prawie 6 ton suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu, to efekt wspólnych działań policjantów CBŚP z Kalisza i funkcjonariuszy celno-skarbowych.

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Kalisza wspólnie z funkcjonariuszami wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że w powiecie krotoszyńskim może odbywać się nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. Po zweryfikowaniu tych informacji, funkcjonariusze przygotowali szczegółowe działania, które zostały przeprowadzone w ostatnich dniach.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Policjanci z CBŚP weszli na terenie jednej z posesji wspólnie z funkcjonariuszami 4 Referatu Realizacji w Kaliszu wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W budynku znaleźli dwie działające linie produkujące krajankę tytoniową. W hali znajdowały się również inne urządzenia niezbędne w procesie produkcji tytoniu.
  Podczas obsługi nielegalnej linii produkcyjnej wpadło pięć osób, które zostały zatrzymane.
  Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu 5700 kilogramów suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu przygotowaną do dystrybucji.

  Wprowadzenie na rynek takiej ilości suszu i krajanki tytoniowej spowodowałoby uszczuplenie należności Skarbu Państwa, z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego, w wysokości ponad  2 700 000 złotych.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.