PŁYWANIE. Piszczorowicz wicemistrzem świata!

DATA: 25 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Bartosz Piszczorowicz (pierwszy z prawej) został wicemistrzem świata juniorów w sztafecie. Fot. Iza Piszczorowicz.

Bartosz Piszczorowicz, wychowanek KKS-u Kalisz, został pływackim wicemistrzem świata.

Kaliszanin jako reprezentant Polski bierze udział w mistrzostwach świata juniorów w pływaniu w Indianapolis. W pierwszym swoim starcie Piszczorowicz wraz z kolegami ze sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym sięgnął po srebrny medal.

W finale biało-czerwoni popłynęli w składzie Karol Ostrowski, Bartosz Piszczorowicz, Kacper Stokowski i Jakub Kraska (w półfinale za Stokowskiego wystąpił Antoni Kałużyński). Reprezentujący obecnie UKS G8 Bielany Warszawa wychowanek KKS-u w finałowym wyścigu popłynął najszybciej spośród polskich kadrowiczów, uzyskał czas 49,12 i wyprowadził polską sztafetę na drugą pozycję. Tę pozycję Polacy utrzymali do końca wyścigu. Złoto zdobyli Węgrzy, brąz Australijczycy, a czwarte miejsce zajęli pływacy z USA.

Kaliszanin w MŚ weźmie jeszcze udział w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. W niedzielę popłynie on w eliminacjach. Wychowanek KKS-u z grona zgłoszonych zawodników do tej konkurencji ma czwarty czas i z pewnością będzie liczyć się w walce o medale.