AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Radni PO chcą publikacji umów miejskich spółek i jednostek

DATA: 28 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kaliscy radni PO chcą, aby w Internecie publikowano umowy zawierane przez miejskie spółki i jednostki.

  W tej sprawie skierowano interpelację do prezyenta miasta. 

  - Klub radnych Platformy Obywatelskiej RP w Radzie Miejskiej Kalisza zainicjował uchwałodawczo powstanie na stronach Biuletynu Informacji Publicznej elektronicznego rejestru umów publicznych, zawieranych w ratuszu - mówi Dariusz Grodziński. - Wprawdzie nie w drodze uchwały, a zarządzenia, jednak wprowadzono nasz postulat w życie, zwiększając jawność i transparentność samorządu miejskiego. Cieszy się to dobrą opinią mieszkańców, a w szczególności dziennikarzy i aktywistów miejskich. To na ich prośbę pragnę wystąpić teraz z inicjatywą rozszerzającą tego mechanizmu i propozycją upublicznienia swoich umów przez wszystkie jednostki miejskie, a w szczególności ZDMiK, MZBM i OSRiR, a także spółki będące 100% własnością miasta PWiK, KLA, KPT i PKS.

  Jak mówi Grodziński, ich funkcjonowanie w sposób szczególny interesuje osoby zaangażowane społecznie i rewitalizacyjnie.

  - Po pierwsze, pomoże to im bardziej świadomie działać na rzecz dobra społeczności kaliskiej. Dwa, zwiększy poziom zaufania obywateli do funkcjonowania jednostek publicznych miasta Kalisza. Trzy, konieczność upublicznienia zobowiązań finansowych jednostki dodatkowo zwiększy nadzór nad efektywnością i gospodarnością wydatkowania pieniędzy publicznych - mów radny.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.