AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Biesiada Piastowska w Jesieni Średniowiecza

DATA: 29 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  2 września Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej wraz ze Stowarzyszeniem KALISZ zapraszają na XVIII Biesiadę Piastowską. 

  Biesiada Piastowska rozpocznie się w najbliższą sobotę, 2 września o godzinie 14 na kaliskim Zawodziu. W programie m.in. prezentacje technik walk oraz różnych rodzajów broni białej i miotającej. Wszyscy goście będą mogli zobaczyć jak ówcześni zbrojni szykowali się do wyprawy wojennej, a dla najmłodszych uczestników zaplanowano konkurs rysowniczy.

  - Przez te lata tego cyklicznego wydarzenia brały w nim udział dziesiątki grup rekonstrukcyjnych z całego kraju i tysiące rekonstruktorów. Impreza ta odkłamywała stereotypy o średniowieczu, pokazując, iż był to barwny i ciekawy okres. Tysiącom uczestników Biesiad przybliżaliśmy zasady kierujące ówczesnym rycerstwem, jego uzbrojenie, życie w grodzie i średniowiecznym mieście, panujące zwyczaje tam zwyczaje. Biesiady Piastowskie stanowią lekcję żywej historii tak dla dorosłych jak i dzieci i młodzieży.- powiedział Marek Stodolny ze Stowarzyszenia KALISZ XXI

  - Tegoroczna Biesiada Piastowska rozpoczyna cykl imprez pod hasłem Jesień Średniowiecza. Do kaliskiego Grodu Piastów zapraszamy  jeszcze 9 i 23 września oraz 14 października – informuje Andrzej Gaudusiński, prezes Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.