AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. Stadion z niedoróbkami. Radni PO chcą zwołania nadzwyczajnej komisji

DATA: 29 sierpnia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Na kolejne problemy i niedoróbki przy budowie kaliskiego stadionu wskazują radni PO, którzy domagają się zwolania nadzwyczajnej komisji w tej sprawie.

  Stadion ma zostać oddany do użytku we wrześniu. To już kolejny termin. Tymczasem do kaliskich radnych Platformy Obywatelskiej dotarły informacje o kłopotach na budowie m.in z wybijającą wodą gruntową. 

  - Podczas ostatniej konferencji prasowej wiceprezydent Barbara Gmerek poinformowała opinię publiczną o problemach na budowie z pojawiająca się wodą i koniecznością przeprowadzenia dodatkowych badań geologicznych. Jednak te problemy jak usłyszeliśmy z oficjalnego stanowiska mają nie być przeszkodą do otwarcia stadionu 9 września - mówi Dariusz Grodziński.

  Zdaniem Dariusza Grodzińskiego, wiceprezydent Barbara Gmerek nie podała pełnej informacji na temat problemów jakie występują na budowie stadionu. Według niego problemów jest znacznie więcej. To m.in: zagrzybienie wewnętrznych ścian i sufitów budowanej trybuny, wypłukiwanie piasku spod fundamentów nowej trybuny, wystające studzienki odwadniające płytę stadionu zlokalizowane tuz przy liniach bocznych, grożące kontuzjami piłkarzy i lekkoatletów oraz użycie niedozwolonej przez względy bezpieczeństwa i brak zezwolenia przez Policję kostki brukowej przed stadionem i na jego terenie.

  Radni PO domagają się pilnego zwołania nadzwyczajnej Komisji Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej 30 sierpnia. 

  Rozbudowa stadionu to obecnie największa miejska inwestycja w Kaliszu. Jej koszt to ponad 26 mln. zł.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.