AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Kalisz ma nowe logo i system identyfikacji wizualnej

DATA: 1 września 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kalisz ma nowe logo i system identyfikacji wizualnej. Za 28 tys. zł przygotowała go wrocławska firma John Weston Group.

  Nowa identyfikacja wizualna to relizacja strategii marketingowej, opracowanej dla Kalisza przez Mariusza Łodygę. Opiera ona promocję naszego miasta na rzech filarach: historii, tradycji i gospodarności. To właśnie te trzy elementy mają nas najlepiej charakteryzować i odróżniać od innych poskich miast. Na tej podstawie opracowano hasło: "Kalisz - dopisz swoją historię". To swoiste połączenie tradycji i nowoczesności, tego co było, z tym, co sami możemy w Kaliszu zrobić, zbudować i stworzyć. Hasło miało być też inspiracją dla nowej identyfikacji wizualnej miasta.

  Głównym elementem nowego systemu identyfikacji jest logo, które, zgodnie z najnowszymi trendami, stworzono na podstawie herbu miasta. Niestety, wrocławska firma upraszaczając i modyfikując kaliski herb zrezygnowała z charakterystycznego dla naszego wizerunku trębacza, a zostawiła mury. Taki element występuje w herbach i znakach wielu polskich. Kaliskie logo nie będzie więc, ani unikalne, ani wyjątkowe.

  Identyfikacja wizualna Kalisza, w zależności od adresata, opiera sie na trzech kolorach: zielony skierowany jest do turystów, granat – do inwestorów i pomarańczowy do mieszkańców.

  Miasto będzie teraz wdrażać nową identyfikację i zmieniać wszystkie materiały wizerunkowe.

  - Sukcesywnie będziemy wymieniać teczki, koperty, papier firmowy, wizytówki, identyfikatory. Zmienią się nasze gadżety promocyjne. Pojawią się na nich: nowe logo z nowym hasłem, a także brand pattern. Te zmiany będą również dotyczyć naszych plakatów, billboardów, rollupów, przygotowywanych prezentacji - mówi rzeczniczka ratusza Elżbieta Zmarzła.

  Kolejnym ważnym krokiem, wyznaczonym przez strategię komunikacji marki, jest budowa nowej strony internetowej miasta.

  (mik)

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.