PIŁKA RĘCZNA. Pełna hala i znakomity doping nie pomogły. MKS Kalisz uległ Mistrzom Polski.

DATA: 2 września 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Vive Kielce nie dało dzis żadnych szans beniaminkowi Superligii i pokonało MKS 36:20. Mecz oglądało 3 tys. kibiców.

To było jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych sezonu. Piłkarze ręczni MKS przy wypełnionej po brzegi hali Arena udanie zadebiutowali dziś w PGNiG Superlidze.

Kaliszanie w starciu z utytułowanym przeciwnikiem pokazali charakter i wolę walki, przez początkową część pierwszej połowy grając z Vive Kielce wyrównane spotkanie. Doświadczeni kielczanie szybko jednak zdobyli przewagę i sukcesywnie ją powiększali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:16.

Mimo zaangażowania i ambitnej gry kaliszanom nie udało się znaleźć recepty na kielecką maszynę, która z minuty na minutę rozkręcała się coraz bardziej i z niezwykłą skutecznością wykorzystywała większość bramkowych okazji. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa rzucili w drugiej połowie aż 20 bramek. Niestety, kaliszanom w tym czasie zabrakło nieco skuteczności i pomysłu na silną i doświadczoną defensywę Vive Kielce.

Kolejny ligowy mecz kaliszanie rozegrają 9 września na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. A już tydzień później, 17 września kolejne spotkanie w Arenie - tym razem MKS będzie podojmować zespół Stali Mielec.