AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZNIE. „Na pokuszenie” Sofii Coppoli w Heliosie

DATA: 3 września 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kino Helios zaprasza film Sofii Coppoli „Na pokuszenie” - nagrodzy Złotą Palmą na tegorocznym festiwalu w Cannes w kategorii najlepszy reżyser.

  „Na pokuszenie” to adaptacja powieści „Malowany diabeł” Thomasa Cullinana. Książka została zekranizowana już w 1971 roku, w filmie zagrał Clint Eastwood. „Malowany diabeł” doczekał się także interpretacji Sofii Coppoli, scenarzystki i reżyserki znanej z takich produkcji jak: „Między słowami”, „Maria Antonina”, „Somewhere”. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się Nicole Kidman, Elle Fanning, Kirsten Dunst i Colin Farrell.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Akcja filmu rozgrywa się w czasach Wojny Secesyjnej na południu Stanów Zjednoczonych. Do szkoły dla dziewcząt z internatem trafia ranny żołnierz z wrogiej Unii, John McBurney (Farrell). Dziewczęta mimo wszystko postanawiają pomóc żołnierzowi. Z czasem ich zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi zamienia się w niezdrową fascynację na tle seksualnym. Pomiędzy rządzącą żelazną ręką dyrektorką Marthą Fansworth (Kidman) i jej uczennicami Edwiną (Dunst) i Alicią (Fanning) toczy się rywalizacja o względy mężczyzny.

  (nel)

   

  Kino Helios zaprasza na premierowe pokazy filmu „Na pokuszenie”. Bilety można zarezerwować lub kupić na stronie kina: http://www.helios.pl/.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.