AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Konopie indyjskie w lesie. Zatrzymano trzech mężczyzn

DATA: 7 września 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Policjanci namierzyli nielegalną plantację w lesie pod Godzieszami. Fot. KMP Kalisz.

  Policjanci odkryli w jednym z podkaliskim lasów plantacje konopi indyjskich.

  Plantacja marihuany została namierzona przez mundurowych w lesie na terenie gm. Godziesze. Na terenie kompleksu leśnego policjanci ujawnili nielegalną uprawę krzaków konopi, które rosły w doniczkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 26 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Najwyższe rośliny osiągnęły wysokość blisko 150 cm. Wstępne badanie testerem, wykazało w zabezpieczonych roślinach obecność substancji narkotycznych (tzw. THC). Z odkrytych krzewów konopi oraz zabezpieczonego przez policjantów suszu roślinnego mogło powstać blisko 750 porcji narkotyku.

  W związku z tą sprawą zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 25, 27 i 28 lat, którzy zajmowali się pielęgnacją posadzonych krzewów konopi. Ponadto w miejscu zamieszkania 27-latka policjanci ujawnili ponad 164 gramy gotowego już suszu roślinnego, a także woreczki strunowe oraz specjalną wagę elektroniczną. Wszyscy podejrzani trafili do policyjnego aresztu. 

  Szacunkowa, czarnorynkowa wartość wszystkich zabezpieczonych narkotyków to ponad 22 tys. zł. Mężczyźni odpowiedzą teraz m.in. za nielegalną uprawę konopi.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.