AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Świadek kolizji nie pozwolił na jazdę nietrzeźwemu kierowcy

DATA: 8 września 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  67-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, fot. arch.

  Nietrzeźwy kierowca wjechał na znak drogowy przy Rondzie Westerplatte. Policja chwali postawę świadka zdarzenia, który uniemożliwił mu dalszą jazdę.

  W środę 67-letni kierujący fiatem najpierw uszkodził znak drogowy w pobliżu Ronda Westerplatte, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Sytuację widział 39-letni kierowca innego pojazdu, który podejrzewał, że kierowca może być nietrzeźwy. Zadzwonił na telefon alarmowy i równocześnie pojechał za fiatem. Kilkaset metrów dalej udało mu się zatrzymać samochód i uniemożliwić dalszą jazdę.

   

  Po przybyciu mundurowych z kaliskiej drogówki okazało się, że 67-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Poza odebraniem prawa jazdy, mandatem za spowodowanie kolizji drogowej, grożą mu też 2 lata więzienia.

   

  Kaliscy mundurowi chwalą 39-latka. - Tego typu prawidłowe reakcje świadków bez wątpienia wspierają działania Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego - podkreślają policjanci.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.