PIŁKA NOŻNA. Blamaż KKS-u

DATA: 11 września 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie przegrali z GKS-em Przodkowo 2:3.

Zaskakującej porażki 2:3 z najsłabszym zespołem w III lidze, GKS-em Przodkowo doznali piłkarze KKS-u Kalisz. Obejrzyj gole z tego spotkania.

Na mecz do Przodkowa kaliszanie jechali jako zdecydowani faworyci. Do soboty ich przeciwnicy w pięciu rozegranych spotkaniach ponieśli pięć porażek i okupowali ostatnie miejsce w tabeli. Pierwsze minuty nie zapowiadały wpadki drużyny Piotra Morawskiego. W 20. minucie piłkę z rzutu rożnego dograł Robert Tunkiewicz a Mateusz Gawlik zdobył pierwszego gola dla KKS-u. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Paweł Rzepnikowski, a tuż po wznowieniu gry ten zawodnik drugi raz pokonał Oskara Pogorzelca. Zanosiło się na sensację, ale KKS otrząsnął się i zdołał doporowadzić jeszcze do remisu.

W 83 minucie świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Robert Tunkiewicz i było 2:2. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy już w przedłużonym czasie gry zdobyli zwycięskiego gola.

Okazją do rehabilitacji dla kaliszan będzie najbliższy mecz z liderem tabeli Elaną Toruń, który odbędzie się 16 września na stadionie przy Wale Matejki.

GKS Przodkowo - KKS Kalisz 3:2 (1:1)
    Bramki: 0:1 Mateusz Gawlik 20. min, 1:1 Paweł Rzepnikowski 37. min, 2:1 Paweł Rzepnikowski 54. min, 2:2 Robert Tunkiewicz 83. min, 3:2 Piotr Ruszkul 90+3. min.

GKS Przodkowo: Patryk Kamola - Cezary Gawron, Łukasz Kopka, Patryk Brzeski (90. Grzegorz Gulczyński), Adam Gołuński (62. Mateusz Gołębiewski), Paweł Rzepnikowski, Krzysztof Garczewski (85. Tomasz Panek), Bernard Powszuk, Krzysztof Cysewski, Paweł Arndt, Piotr Ruszkul.

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec - Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Radosław Łepski (60. Michał Grzesiek), Robert Tunkiewicz, Tomasz Kowalski (60. Łukasz Żegleń), Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki (60. Błażej Ciesielski), Dominik Domagalski, Rafał Jankowski (68. Christian Nnamani).

Żółte kartki: Paweł Rzepnikowski, Piotr Ruszkul, Łukasz Kopka (GKS Przodkowo).

Sędzia: Jacek Laske okraz Jacek Stasiak, Marcin Bojaryn (Koszalin).