AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. XI Multi Art Festival na Rozmarku

DATA: 13 września 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Slam poetycki, warsztaty i wystawy. 15 i 16 września, na kaliskim Rozmarku przy Targowej odbędzie się XI Multi Art Festival.

  Jak co roku organizatorzy zaplanowali w programie Multi Art Festival różnorodne wydarzenia, które tym razem łączy wspólna idea: „ruch w miejscu”.

  – „Ruch w miejscu” to hasło zaczerpnięte z języka muzyki, a dla nas oznacza ono przede wszystkim budowanie twórczego ożywienia tutaj, w Kaliszu, w naszym wspólnym miejscu. Chcemy do tego ruchu zaprosić wszystkich, dla których aktywność i uczestnictwo w kulturze są jednym ze składników dobrego życia w naszym mieście. W tym roku tym szczególnym miejscem w Kaliszu będzie Skwer Historyczny Rozmarek, gdzie odbędą się wszystkie festiwalowe wydarzenia – mówi Ewelina Knajdek-Marcinkowska, jedna z organizatorek XI Multi Art Festival i prezeska Stowarzyszenia Multi.Art.

  – Zaproponowane przez nas w tym roku wydarzenia mają lokalny pierwiastek. Chcemy przez to pokazać, że Kalisz i kultura tworzona tutaj są dla nas ważne i to je chcemy prezentować mieszkańcom oraz że o kulturze tworzonej i organizowanej w Kaliszu chcemy rozmawiać – dodaje Natalia Czarcińska, jedna z organizatorek i wiceprezeska Stowarzyszenia.

  Rozpoczęcie XI Multi Art Festival odbędzie się w piątek, 15 września, o godz. 18.00 na Skwerze Historycznym Rozmarek, gdzie w oryginalnej formule zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna Anny Linkowskiej i Sergiusza Różańskiego.

  Tego wieczoru, o godz. 18.30, kaliska publiczność będzie mogła wziąć udział w interaktywnym pokazie konstrukcji zbudowanej przez kaliską młodzież podczas Lata w teatrze, organizowanego w tym roku przez Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a współorganizowanego przez Stowarzyszenie Multi.Art.

  Na zakończenie tego kaliska publiczność będzie mogła wziąć udział w slamie poetyckim, czyli literackiej rywalizacji lokalnych twórców, po której na scenie zobaczymy gnieźnieński duet Destruenci.

   

  W sobotę w przygotowanym specjalnie na tę edycję festiwalu kontenerze otworzona zostanie wystawa. Rozmarek stanie się punktem odniesienia dla zaproszonych młodych twórców, związanych z Kaliszem: Michała Mąki i Adriana Kempy. Działania te będą miały ulotny, efemeryczny charakter, a ich celem będzie nadanie historycznej przestrzeni Rozmarku nowych znaczeń.

  W programie festiwalu znalazły się także warsztaty i zajęcia dla najmłodszych oraz poranna Joga Śmiechu, które odbędą się w sobotę. W tym roku warsztaty Multi Artkowe odbędą się na pograniczu sztuki i architektury. Poprzez kreatywne działania zastanowimy się wraz z młodymi uczestnikami i ich rodzicami, jak wyglądają nasze ulice, place i miasta, czy jest w nich miejsce dla dzieci, czy są przyjazne dla zwierząt i ludzi. Wyobrazimy sobie idealne, te wyśnione miasta i wspólnie wykreujemy ich plany i makiety. Działania te będą punktem wyjścia do rozmów o naszej wspólnej przestrzeni.

  W sobotnie popołudnie Anna Tabaka, historyczka sztuki i regionalistka, przeprowadzi performatywny spacer biegiem Babinki. Przewodniczka wraz z uczestnikami będą wspólnie szukać odpowiedzi na pytania: Co by było, gdyby plantami nadal płynęła rzeka? Co by było gdyby można było przywrócić i usłyszeć tamten język ulicy, gdyby nikt nie zburzył ani mostków, ani pięciokopułowej cerkwi, ani bożnicy, ani mykwy? Co by było gdyby przy Babince nadal tętniło rzemieślnicze życie domowych warsztatów, a na pobliskim Rozmarku i Złotej trwało nieustanne handlowanie? Podczas tego niecodziennego zwiedzania każdy będzie mógł napisać swój kawałek historii.

  XI edycję Multi.Art Festival zakończy silent disco, które rozpocznie się na Rozmarku o godz. 20.00.

  Więcej szczegółowych informacji o programie XI Multi Art Festival dostępnych na stronie: multiartfestival.pl.

   

  PROGRAM

  15 września 2017
  godz. 17.00 Wystawa fotograficzna Anny Linkowskiej i Sergiusza Różańskiego, Skwer Historyczny Rozmarek
  godz. 17.00 Sztuka w kontenerze: wystawa Adriana Kempy i Michała Mąki, Skwer Historyczny Rozmarek
  godz. 17.30 Kuratorskie oprowadzanie po wystawie Lata w teatrze, Skwer Historyczny Rozmarek
  godz. 21.00 Slam poetycki, Skwer Historyczny Rozmarek
  godz. 22.00 Koncert zespołu Destruenci, Skwer Historyczny Rozmarek

  16 września 2017
  godz. 10.30-11.30 UWAGA! Roboty drogowe – MultiArtkowe warsztaty dla dzieci, Skwer Historyczny Rozmarek
  godz. 11.00-12.00 Joga śmiechu, Skwer Historyczny Rozmarek
  godz. 14.00-15.30 MultiArtkowe warsztaty dla dzieci, Skwer Historyczny Rozmarek
  godz. 17.00 Babinka. Spacer performatywny z Anną Tabaką, start przy fontannie na Pl. Kilińskiego
  godz. 20.00 Silent disco, Skwer Historyczny Rozmarek

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.