AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. Puchar Tymbarku. Z podwórka na stadion

DATA: 14 września 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W poprzedniej edycji turnieju piłkarze SP nr 8 dotarli do finału rozgrywek.

  Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

  Turniej organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej, od 11 lat sponsorowany jest przez markę Tymbark, a od roku przez firmę Electrolux. Już ponad 1,6 mln dzieci wzięło udział w dotychczasowych edycjach turnieju, którego głównym celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej i promocja piłki nożnej. Warto jednak pamiętać, że na kolejnych etapach dzieci są pod baczną obserwacją trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, którzy wyławiają największe talenty i pomagają im spełnić marzenia o piłkarskiej karierze i założeniu reprezentacyjnej koszulki. Aż 27 spośród 80 zawodniczek i 46 z 80 piłkarzy uczestniczących w poprzedniej edycji rozgrywek zostało powołanych na Letnią Akademię Młodych Orłów, gdzie trenowali pod okiem Marcina Dorny, Bartłomieja Zalewskiego, Dariusza Dźwigały czy Niny Patalon.

  Jak co roku, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w turnieju podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12. Wszyscy rozpoczną rozgrywki najpierw w swoich miastach i gminach, gdzie stawką jest awans do Finałów Wojewódzkich, aby powalczyć w nich o mistrzostwo województwa i wyjazd do Warszawy na finał ogólnopolski. To tam najlepsi powalczą później w wielkim finale na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski. 

  W poprzedniej edycji w finale imprezy w kategorii U-12 znaleźli się młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu. Zespół prowadzony przez Jacka Bartkowskiego był pierwszym teamem z Kalisza, który zagrał w turnieju finałowym rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W Warszawie w swojej kategorii kaliszanie wywalczyli 13. miejsce w kraju.

  (jav)
   

  JAK ZGŁASZAĆ DRUŻYNY DO TURNIEJU I KTO MOŻE ZAGRAĆ?
   
  Zespoły można zgłaszać do 30 września przez stronę http://zpodworkanastadion.pl/ Każda drużyna U-8 musi liczyć przynajmniej 5, a w U-10 i U-12 6 zawodników. Tak jak w poprzednich latach w rozgrywkach uczestniczyć mogą Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, a także organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. W tym roku, po raz pierwszy w historii, do rywalizacji mogą przystąpić również kluby sportowe, rejestrując zawodników według zasad zawartych w regulaminie turnieju. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają oryginalną koszulkę treningową. Pierwsze mecze zostaną rozegrane już w październiku.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.