AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. MKS gra ze Stalą Mielec. Będzie znów komplet widzów?

DATA: 15 września 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kamil Adamski i Arek Galewski oraz ich koledzy z zespołu podejmą w niedzielę Stal Mielec. Fot. Tomek Skórzewski.

  Stal Mielec to kolejny przeciwnik piłkarzy ręcznych MKS-u Kalisz w PGNiG Superliga. Mecz odbędzie się w niedzielę w Arenie.

  Oba zespoły rozegrały dotychczas dwa spotkania w męskiej ekstraklasie. MKS przegrał u siebie z Vive Kielce 20:36 i poległ na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:32. Stal lepiej rozpoczęła sezon. Wprawdzie przegrała na inaugurację z Azotami Puławy 23:32, ale w drugiej kolejce wygrała z KPR Legionowo 32:28. MKS po dwóch seriach spotkań nie ma jeszcze punktów na swoim koncie, a goście z Mielca mają trzy ''oczka''. Obie drużyny grają w tym sezonie w jednej grupie - pomarańczowej, więc według nowego regulaminu będzie to spotkanie aż o cztery punkty. Tyle punktów zgarnie bowiem zwycięzca. Jest więc o co się bić.

  Inauguracyjne spotkanie MKS-u z Vive Kielce oglądał w Arenie komplet kibiców - Bardzo nas ucieszyła ogromna frekwencja na pierwszym meczu z PGE Vive Kielce - mówi Błażej Wojtyła, prezes MKS-u. - Zauważyliśmy jednak kilka organizacyjnych niedociągnięć, które wymagają poprawienia. Chcemy, by kibice przybyli na halę wcześniej, a najlepiej, żeby wcześniej kupili bilety przez Internet, bądź w salonach Empik, czy STS. Stąd pomysł, żeby mając bilet bądź karnet, fani szczypiorniaka podróżowali na halę autobusami Kaliskich Linii Autobusowych bez płacenia za przejazd. Porozumieliśmy się w tej sprawie z szefostwem KLA i ta zasada będzie obowiązywać przez cały sezon, począwszy od najbliższego meczu. Nasi fani to bez wątpienia ścisła czołówka PGNiG Superligi. Władze PGNiG Superligi, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a nawet dziennikarze telewizji Canal+ podkreślają, że atmosfera na inauguracyjnym meczu była niesamowita. Nic dziwnego, że jesteśmy liderem ligowej tabeli, jeżeli chodzi o frekwencję. Mam nadzieję, że w najbliższą niedzielę będzie podobnie i że kaliska Arena znów wypełni się kibicami - dodaje prezes Wojtyła.

  Na widzów niedzielnego meczu znów będą czekać atrakcje. Otrzymają drugi numer klubowej gazetki ,,NASZ MKS” oraz klaskacze, a w hallu działać będzie strefa dla małych kibiców oraz stoisko z klubowymi gadżetami, gdzie będzie można zaopatrzyć się w replikę koszulki meczowej, szaliki, czy klubowe kubki. Dodatkowo, przed meczem odbędzie się oficjalna prezentacja pierwszoligowej drużyny siatkarek MKS-u, które sezon rozgrywkowy rozpoczną w październiku. Początek niedzielnego spotkania o godz. 18.30, ale na trybunach warto pojawić się już pół godziny wcześniej.

  Bilety na mecz można zakupić przed spotkaniem w hali Arena lub wcześniej w salonach Empik, STS lub przez Internet.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.