AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

OPATÓWEK. Niewybuchy w lesie

DATA: 15 września 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas ostatniej akcji w Borowie saperzy znaleźli 400 niewybuchów. Fot. KMP w Kaliszu.

  Ponad 400 różnego rodzaju niewybuchów z okresu II wojny światowej, zabezpieczyli policjanci na terenie kompleksu leśnego w Borowie w gm. Opatówek. 

  Podczas II wojny światowej w Borowie pod Opatówkiem mieściły się tajne, niemieckie składy amunicji. Stąd wiele pozostawionych w miejscowych lasach niewybuchów. W środowych zajęciach doskonalenia zawodowego uczestniczyli policjanci z nieetatowych grup rozpoznania minersko-pirotechnicznego, a także żołnierze Minerskiego Patrolu Oczyszczania Terenu z Materiałów Niebezpiecznych Jednostki Wojskowej 1523 z Inowrocławia oraz strażacy. Podczas szkolenia policjanci doskonalili umiejętności, m.in. z zakresu prowadzenia przeszukania terenu, organizowania i prowadzenia ewakuacji osób, a także wykorzystania środków zabezpieczenia indywidualnego oraz sprzętu technicznego do prowadzenia rozpoznania.

  Podczas działań, na terenie kompleksu leśnego w Borowie policjanci odnaleźli ponad 400 sztuk niewybuchów w tym pociski artyleryjskie, granaty przeciwpiechotne oraz zapalniki. Wszystkie wydobyte niewypały zostały zabezpieczone przez saperów z Inowrocławia. Odnalezione niewybuchy trafią do neutralizacji, podczas której zostaną zdetonowane.

  Współorganizatorem szkolenia był Urząd Miejski Gminy Opatówek.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.