PIŁKA RĘCZNA. MKS coraz lepiej gra. Arena znów gorąca

DATA: 2 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Szczypiorniści MKS-u Kalisz wygrali już dwa mecze w Superlidze. Fot. Karina Zachara.

Ponad 2 tys. widzów oglądało wygraną MKS-u Kalisz z zespołem Meble Wójcik Elbląg. MKS spisuje się coraz lepiej w ekstraklasie.

Kaliszanie w pięciu spotkaniach w Superlidze odnieśli dwa zwycięstwa. Na swoim rozkładzie ,,mają'' Stal Mielec i Meble Wójcik Elbląg. Tą ostatnią drużynę pokonali w minioną sobotę w Arenie. Czy to oznacza, że beniaminek okrzepł już w rozgrywkach Superligi? Wydaje się, że tak, choć to dopiero początek sezonu. Przed sezonem sceptycy zakładali, że kaliszanie są w stanie wygrać w najwyższej klasie rozgrywkowej najwyżej dwa, trzy spotkania. Tymczasem już po 5. kolejkach mają na swoim koncie dwie wygrane.

W meczu z Meblami nie mógł zagrać rozgrywający Kamil Adamski, który ostatnio jest w bardzo dobrej formie, ale doznał kontuzji w spotkaniu z Piotrkowianinem. Jego absencja może potrwać nawet dwa, trzy tygodnie. Na początku meczu gospodarzom nie szło, a ton wydarzeniom na parkiecie nadawali przyjezdni. Po niespełna kwadransie gry Meble prowadziły 7:3, a MKS nie miał koncepcji na grę w ataku. Ciężko kaliszanom przychodziło zdobywać bramki ze środka i ze skrzydeł. Potem nastąpiło jednak przełamanie i gospodarze z minuty na minutę grali skuteczniej w ataku, poprawiając również grę w obronie.

MKS na prowadzenie wyszedł w 23. minucie, kiedy to po serii czterech trafień z rzędu, objął prowadzenie 10:9. Chwilę później gospodarze ponownie je stracili, ale na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem 13:12. Ta przewaga mogłaby być jeszcze większa, gdyby w ostatnich sekundach wykorzystali karnego.

W drugiej połowie podopieczni trenera Pawła Ruska szybko odskoczyli rywalom na kilka bramek i już do końca kontrolowali grę, wygrywając 25:21. Najskuteczniejszym w kaliskim zespole był Kirył Kniaziew, który rzucił aż osiem bramek. Spotkanie obserwowało ponad 2 tys. widzów, a kaliski klub ma jedną z największych frekwencji w PGNiG Superliga.

Po tym zwycięstwie kaliszanie mają już 7 pkt. i zajmują piąte miejsce w grupie pomarańczowej, w której prowadzi Orlen Wisła Płock. Na prowadzaniu w grupie granatowej niespodziewanie znajduje się Górnik Zabrze, drugie jest Vive Kielce. Teraz kaliski zespół zagra na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk, a to spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 na parkiecie w Gdańsku.

MKS Kalisz - Meble Wójcik Elbląg 25:21 (13:12)

MKS: Tatar, Zakreta - Kniaziew 8, Galewski 5, Bałwas 3, Klopsteg 3, Paweł Adamczak 2, Bożek 2, Drej 1, Krytski 1, Kobusiński, Kwiatkowski, Misiejuk.