BIEGI. Tysiąc w Ptolemeuszu

DATA: 2 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W biegu głównym wystartowało ponad tysiąc osób. Klasyfikację kobiet o Puchar Wojewódzkiego Komendanta Policji wygrała Edyta Marciniak (w środku). Fot. Tomasz Kardoliński-Staszczyk i Andrzej Kurzyński.
    Ponad tysiąc osób wystartowało w 37. Międzynarodowym Biegu Ptolemeusza.

Bieg Ptolemeusza odbył się tradycyjnie w pierwszą niedzielę października w Kaliszu. W biegu głównym, który liczył 10 kilometrów, sklasyfikowanych zostało 1017 zawodniczek i zawodników. Impreza przyciągnęła wielu biegaczy nie tylko z Polski i była świetną sportową promocją naszego miasta. Wystartowali nie tylko amatorzy ale też utytułowani sportowcy. Wśród startujących znalazł się także Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza, który objął imprezę honorowym patronatem.

Uczestnicy mieli do pokonania dwie 5 kilometrowe pętle, wiodące ulicami: Częstochowską, Nowy Świat, Górnośląską, Śródmiejską i aleją Wolności, ze startem i metą usytuowaną przy kaliskim teatrze a trasa była atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Zwycięzca biegu głównego został Ukrainiec Paweł Olijnyk, który całą trasę pokonał w czasie 32 minut i 28 sekund. Z kolei wśród pań najlepsza okazała się Monika Kaczmarek z Łodzi, która uzyskała czas 36 minut i 7 sekund. W klasyfikacji kaliszan wśród kobiet zwyciężczynią została Olga Kazimirowa, a klasyfikację mężczyzn wygrał Mateusz Łańduch z KTS Supermaraton. W biegu o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Policji najlepszymi byli: Edyta Marciniak i Adrian Stempniak.

Oprócz biegu głównego rozegrano też biegi dla młodzieży szkolnej i przedszkolaków. Organizatorami zawodów byli: Miasto Kalisz oraz Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Biegi młodzieżowe przeprowadził Kaliski Szkolny Związek Sportowy.