AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Scena teatralna w Heliosie. "Wieczór Trzech Króli" Szekspira

DATA: 2 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  "Wieczór Trzech Króli" z londyńskiego National Theatre to kolejna tatralna propozycja Kina Helios. Mamy dla was podwójne zaproszenie na ten seans.

  Statek rozbija się na skałach. Viola wraz z bratem bliźniakiem Sebastianem zostaje wyrzucona na brzeg, ona w pobliżu miasta, on gdzieś w niedostępnej części wyspy. Viola, aby przetrwać i odnaleźć brata postanawia przebrać się za mężczyznę i wkroczyć na nieznany teren. Pod imieniem Cesaria przystaje na służbę do księcia Orsino, w którym się zakochuje. Książę tymczasem posyła ją do swej ukochanej Olivii. Dziewczyna zakochuje się w posłańcu, nie przeczuwając, że to przebrana kobieta… Tak zaczyna się obłędny wir, komedia omyłek, ale także szał namiętności i ważnych pytań o role płci, dominację mężczyzn i inne nie mniej skomplikowane, uniwersalne problemy. Co ciekawe w tekście sztuki nie ma żadnego nawiązania do tytułowego Święta Trzech Króli. Angielskie święto Twelfth Night, wedle starej tradycji, przypadała na wieczór 5 stycznia, czyli przed 12. dniem po Bożym Narodzeniu i dzień przed Objawieniem Pańskim, kiedy to trzech mędrców miało dotrzeć do stajenki. Przez cały ten dzień świętowano. Może właśnie dlatego William Szekspir chciał upamiętnić ten wieczór w sposób szczególny i komedii o miłości nadał tytuł „Twelfth Night, or What You Will”.

  Mamy dla was podwójne zaproszenie na spektakl. Aby je zdobyć napiszcie w komentazrach jaka jest wasza ulubiona sztuka teatralna Szekspira. :)

  Domika Muszalska - gratulacje! Bilety do odebrania w kasie kina przed seansem. :)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.