AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Medal dla Dawida

DATA: 2 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kolarze KTK po dekoracji wraz z prezesem klubu Bogdanem Jamroszczykiem i trenerem Krzysztofem Dąbrowskim. Fot. Karina Zachara.

  Trzy medale w Mistrzostwach Polski Dwójek i Drużyn zdobyli zawodnicy KTK Kalisz.

  W piątek po srebro w wyścigu dwójek na czas sięgnęli Konrad Trzęsowski i Adam Długaś. Podopieczni trenera Krzysztofa Dąbrowskiego medale wywalczyli w kategorii juniorów młodszych. Szybciej dystans 20 km. pokonali tylko reprezentanci KKS Gostyń. Trzecie miejsce na podium zajęła kolarska dwójka z UKS Copernicus SMS Toruń. W rywalizacji juniorek nie zawiodły Wiktoria Polak oraz Julia Kowalska i ona także zdobyły srebrny medal. Mistrzyniami Polski w tej kategorii wiekowej zostały cyklistki BCM Nowatex Ziemia Darłowska - utytułowana Marta Jaskulska jadąca w parze z Aleksandrą Kowalską.

  W niedzielę podopieczni trenera Dąbrowskiego sięgnęli po brązowy medal w wyścigu drużynowym. Kaliszanie byli do tych mistrzostw wspaniale przygotowani, a na trasie pokazali charakter. Mateusz Janiak, Mieszko Jaśkiewicz, Konrad Trzęsowski oraz Adam Długaś stanęli na starcie jako ostatnia spośród 12 ekip. Radość z medalu była ogromna, a brąz miał szczególną dedykację. - Ten wyścig chłopcy pojechali dla Dawida Wojtysiaka, który nie mógł wystąpić w Mistrzostwach Polski, bo podczas ostatnich zawodów w Koninie uległ poważnemu wypadkowi i w poniedziałek będzie operowany w klinice w Otwocku - mówi Krzysztof Dąbrowski, trener KTK Kalisz.

  Na drugim stopniu podium w jeździe drużynowej stanęli też juniorzy UKS Koźminianka Koźminek. W kategorii młodzieżowców drugie miejsce zajęli zawodnicy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, wśród których obok Marcin Karbowego pojechało też trzech wychowanków KTK Kalisz: Patryk Krzywda, Tobiasz Pawlak oraz Mikołaj Sójka.

  Mistrzostwa odbyły się w weekend w Godzieszach Wielkich, a ich organizatorem były Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, gminy Godziesze Wielkie, Opatówek i Brzeziny, Starosta Kaliski, Miasto Kalisz oraz Wielkopolski Związek Kolarski.

  (jav, kz)

  Zdjęcia dzięki uprzejmości Kariny Zachary.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.