AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Puchar dla dziewczyn z MKS-u

DATA: 3 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki MKS-u Kalisz udanie rozpoczęły pucharową rywalizację.

  Świetnie w Pucharze Polski rywalizację rozpoczęły siatkarki MKS-u Kalisz.

  W tym sezonie pucharowe rozgrywki odbywają się w zmienionej formule. Pierwszoligowe zespoły rozpoczęły rywalizację od trzeciej rundy, która odbyła się w systemie turniejowym. Wzięło w niej udział 16 drużyn, podzielonych na 4 grupy.

  Kaliszanki trafiły do grupy D i w Nowym Dworze Mazowieckim, rozpoczęły rywalizację w turnieju, w którym poza gospodyniami, ekipą miejscowego NOSiR-u, spadkowiczem z I ligi zagrały też z innymi pierwszoligowcami: AZS-em Politechniką Śląską Gliwice i Grupą Azoty PWSZ Tarnów. Zmagania w systemie każdy z każdym trwały do niedzieli.

  W piątek, na inaugurację zmagań podopieczne trenerów Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego pewnie, w trzech setach ograły PWSZ Tarnów. W sobotę kaliszanki poszły za ciosem. Bez najmniejszych problemów pokonały gospodynie turnieju, umacniając się tym samym na pierwszym miejscu - jedynym gwarantującym awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

  Pozycji lidera nie oddały już do końca zmagań. W ostatnim dniu rywalizacji zmierzyły się z AZS Gliwice, zespołem, który wcześniej pokonał NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i przegrał z PWSZ Tarnów. Także w tym spotkaniu siatkarki MKS-u nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń, w każdej z trzech partii nie pozwalając zdobyć więcej niż 20 punktów i ostatecznie zwyciężając 3:0. MVP turnieju została Katarzyna Wawrzyniak.

  Wygrana w Nowym Dworze Mazowieckim oznacza awans do kolejnej fazy pucharowych zmagań. Poza kaliszankami wywalczyły go również siatkarki Wisły Warszawa, Radomki Radom i Solnej Wieliczka. W styczniu wszystkie ekipy zagrają z zespołami z Ligi Siatkówki Kobiet, które zajmą po I fazie rundy zasadniczej miejsca 11-14. Dalszymi etapami pucharowych potyczek będą V runda, ćwierćfinał i turniej finałowy, w którym zagrają cztery zespoły.

  Po pucharowych zmaganiach na kaliszanki czeka liga. W niedzielę, 8 października o godz. 17.00 na inaugurację I ligi w hali Arena podejmą zespół PWSZ Tarnów.

  (kz, jav)

   

  Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet
  III runda - grupa D

  AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:19, 25:21, 36:34)
  PWSZ Tarnów - MKS Kalisz 0:3 (18:25, 20:25, 22:25)

  NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Kalisz 0:3(17:25, 16:25, 15:25)
  AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - PWSZ Tarnów 1:3 (25:23, 20:25, 11:25, 23:25)

  PWSZ Tarnów - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0
  MKS Kalisz - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:15, 25:19, 25:17)

   

  Kolejność
  1. MKS Kalisz 3, 9, 9:0
  2. Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3, 6, 6:4
  3. KŚ AZS PŚ Gliwice 3, 3, 4:6
  4. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3, 0, 0:9

  MKS Kalisz: Justyna Andrzejczak, Angelika Bulbak (l), Katarzyna Drewniak, Kinga Dybek, Anna Głowiak (l), Ivana Isailović, Ewelina Janicka, Hanna Łukasiewicz, Justyna Raczyńska, Natalia Sroka, Katarzyna Wawrzyniak.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.