AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Integracja środowisk senioralnych

DATA: 4 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Grażyna Mazurek

  Przedstawiciele stowarzyszeń oraz instytucji, zrzeszających lub działających na rzecz seniorów, spotkali się w siedzibie MOPS w Kaliszu przy ul. Granicznej, by zapoznać się m. in. z działalnością Kaliskiej Rady Seniorów.

  Podczas wtorkowego spotkania poruszono tematy istotne dla grupy osób w wieku 60+,  poinformowano o dyżurach pełnionych przez Kaliską Radę Seniorów, zajęciach aerobiku, możliwości skorzystania ze szczepień przeciwko grypie.

  Grażyna Mazurek, przewodnicząca Rady, podsumowała działalność gremium, powołanego przez Grzegorza Sapińskiego, prezydenta miasta Kalisza, zachęcając do współpracy na rzecz środowisk senioralnych.

  W skład Kaliskiej Rady Seniorów, powołanej w listopadzie ubiegłego roku, wchodzi 11 osób, w tym przedstawiciele środowisk senioralnych, radni Rady Miejskiej Kalisza oraz urzędnicy UM w Kaliszu.

  Członkowie Rady pełnią dyżury od 2 października 2017 r. w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca (za wyjątkiem przypadających w tym okresie ustawowych dni wolnych) w godz. od 15.30 do 17.00 w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Częstochowskiej 25, II piętro, pokój doradztwa; Kontakt tel. z Kaliską Radą Seniorów: 515 804 278.

  Organizatorzy spotkania poinformowali o możliwości udziału w zajęciach aerobiku dla seniorów, które rozpoczną się 10 października w ramach pilotażowego projektu „Zdrowy Kalisz - od juniora do seniora” i będą prowadzone do połowy grudnia w 3 punktach na terenie Kalisza: klubie osiedlowym Kaliskiej Spółdzielnie Mieszkaniowej przy ul. Serbinowskiej 25 (wtorki  od godz. 17.00 do 19.00); Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu przy ul. Wodnej 11-13 (środy od godz. 16.00 do 18.00); Szkole Podstawowej nr 2 w Kaliszu przy ul. Tuwima 4, (czwartki: od godz. 16.00 do 18.00).

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.