AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

LEKKA ATLETYKA. 20 metrów Goździewicza. To kosmiczny wynik!

DATA: 4 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliszanin Piotr Goździewicz (z prawej) jest reprezentantem Polski i najlepszym zawodnikiem na świecie w kat. U-17. Fot. Marcin Małecki.
  Świetny wynik na koniec sezonu zanotował kaliski miotacz Piotr Goździewicz.

  Kaliszanin wystartował na mityngu w Szamotułach, gdzie okazał się bohaterem. Uzyskał wynik 20,07 m. i pobił życiówkę aż o 27 cm. - To kosmiczny wynik! - nie kryje radości trener Marcin Małecki. - Tym samym Piotr dołączył do elitarnego grona miotaczy, którzy osiągnęli ponad 20 metrowy wynik. Jest to też najlepszy wynik w tym roku na świecie w kategorii U17. Zawodnik UKS 12 Kalisz w pokonanym polu zostawił wielu zawodników, a drugi w klasyfikacji Wojciech Marok z Orkanu Środa Wlkp.przegrał z kaliskim kulomiotem o dwa metry.

  Kaliscy lekkoatleci rywalizowali też w Oleśnie w IV Festiwalu Pchnięcia Kulą. - Pogoda była deszczowa i organizatorzy pozwolili tylko na dwa pchnięcia i to z miejsca - twierdzi trener Małecki. - Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby Piotr wygrał konkurencję open, gdzie pchał kulą seniorskąW najlepszej próbie kaliszanin uzyskał 14,16 m. Wśród kobiet na drugim miejscu uplasowała się Anna Małecka z wynikiem 11,96 m. Tymi startami kaliszanie zakończyli sezon na otwartych stadionach. - Teraz będziemy szukać miejsca na treningi w okresie jesieni i zimy - mówi kaliski szkoleniowiec. - Rok wcześniej rozwieszaliśmy siatkę na sali, gdzie trenujemy, ale w tym roku ze względu na tak mocne wyniki byłoby to bardzo niebezpieczne

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.