AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Półtora tysiąca nowych studentów w PWSZ

DATA: 5 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Do 16 października potrwa rekrutacja w kaliskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. W tym roku uczelnia przyjmie ok. 1500 nowych studentów.

  W tym roku kaliska PWSZ spodziewa sie przyjęcia 1,5 tys. nowych studentów. To o około 20% więcej niż w roku ubiegłym. Najwięcej studentów przybywa na kierunkach studiów niestacjonarnych.

  - W chwili obecnej na studiach licencjackich stacjonarnych i niestacjonarnych mamy 1100 studentów. Są to ci studenci, którzy złożyli już dokumenty w PWSZ w Kaliszu. Biorąc pod uwagę wszystkie osoby, które się zarejestrowały liczba ta byłaby większa o 20 proc. Rekrutacja trwa nadal. Sądzę więc, że ostatecznie na studia w naszej uczelni będzie przyjętych około 1500 osób - mówi prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk, rektor kaliskiej PWSZ.

  Do 16 października potrwa jeszcze rekrutacja na kierunkach: Inżynieria środowiska, Położnictwo oraz Wychowanie fizyczne oraz na nowym kierunku Technologia żywności i żywienie człowieka.

  Władze uczelni nie kryją zadowolenia z efektów tegorocznej rekrutacji.

  - Możemy być zadowoleni z naboru studentów na studia stacjonarne licencjackie na kierunkach: Informatyka, Mechanika i budowa maszyn, Fizjoterapia, Kosmetologia, Pielęgniarstwo, Bezpieczeństwo wewnętrzne i Zarządzanie -  mówi prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk. - Zainteresowaniem kandydatów cieszy się zwłaszcza Budownictwo, Elektrotechnika i Informatyka.

  Na 16 października zaplanowano uroczystą inagurację roku akademickiego na kaliskiej PWSZ. Wykład inauguracyjny pt. „Podstawy i kierunki rozwoju kultury akademickiej” wygłosi prof. dr hab. n. med. Grzegorz Bręborowicz, a uroczystość uświetni występ Grzegorza Turnaua.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.