AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Nielegalne automaty w Kaliszu

DATA: 5 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nielegalne automaty zostały zabezpieczone przez policję oraz służbę celną.
  Pięć nielegalnych automatów zabezpieczyli w jednym z kaliskich lokali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Kaliszu wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej.

  W toku działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że na terenie Kalisza działa punkt, w którym mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. Przedstawiciele obu służb wkroczyli do znajdującego się w centrum miasta lokalu i zabezpieczyli pięć automatów o łącznej wartości około 50 tys. złotych. Na maszynach urządzane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Urządzenia trafiły do depozytu Służby Celno-Skarbowej, której funkcjonariusze poprowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

  Zgodnie z przepisami nie wolno urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych lub usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

  Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.