AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZDROWIE. Jak poprawnie siedzieć? Młodzi kaliszanie mają na to pomysł!

DATA: 12 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Michał Gierz i Wojciech Duras z krzesłami ID.
  Fizjoterapeuta Wojciech Duras oraz biolog Michał Gierz przystępują do ''walki'' z meblem, którego użycie według nich, szczególnie w pracy, powinniśmy ograniczyć do minimum. - Sprawimy, że krzesło odejdzie do historii - mówi Wojciech Duras, przedsiębiorca z Kalisza. 

  Czym jest KrzesłoID? Jest raczej ideą niż meblem. Aktywne siedzenie jest najnowszym trendem we współczesnej ergonomii i polega na znacznym odciążeniu kręgosłupa w trakcie pracy siedzącej. - Naukowe fakty jasno wskazują, że tradycyjne krzesło powinno odejść do lamusa - twierdzi Michał Gierz, koordynator projektu. - Pozycja siedząca podczas pracy to nie tylko schorzenia kręgosłupa, problemy z krążeniem i reumatyzmem. Zła postawa wpływa realnie na wydajność i samopoczucie pracowników. - Jesteśmy w fazie konsultacji z zespołem specjalistów, mamy już pierwszych klientów na szczeblu korporacyjnym i wśród średnich przedsiębiorstw - dodaje Wojciech Duras, pomysłodawca przedsięwzięcia. - Chcemy zapobiegać narastaniu problemu, nie tylko leczyć skutki. Dolegliwości związane z przeciążeniem układu mieśniowo-szkieletowego były w Polsce w ubiegłym roku przyczyną 33 mln dni absencji w pracy. Zamierzamy nie tylko sprzedawać produkt, ale edukować pracodawców w zakresie ergonomii miejsca pracy, szczególnie biurowej.

  Wojciech Duras zawodowo zajmuje się tematyką zdrowia jako praktykujący fizjoterapeuta, trener osobisty i właściciel firmy PROHAB Trening i Fizjoterapia. - Każdego dnia spotykam się z osobami, które zaczynają być świadome problemu, dopiero gdy ból staje się nie do zniesienia. KrzesłoID ma przynieść ulgę, lecz kluczem jest profilaktyka - twierdzi właściciel firmy PROHAB.

  KrzesłoID jest meblem, który wyglądem znacznie odbiega od krzeseł, jakich używamy na co dzień. Konstrukcja wymusza znaczną zmianę sylwetki, co ma przynieść ulgę każdemu siedzącemu za biurkiem. Czy uda im się przełamać schematy i osiągnąć sukces? Ich energia i zaangażowanie świadczą, że są o tym przekonani.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.