AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PO NAWAŁNICY. Jedna ofiara śmiertelna, połamane drzewa, zniszczone samochody

DATA: 6 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Fot. Michał Niewiejski

  Powalone drzewa, zerwane dachy, uszkodzone znaki drogowe, sygnalizacje świetlne, linie energetyczne - to krajobraz po nawałnicy. W Ostrowie zginęła 59-letnia kobieta przygnieciona drzewem.

  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Kaliszu na bieżąco kontroluje sytuację.

  - Służymy pomocą wszystkim poszkodowanym mieszkańcom, którzy ucierpieli podczas wichury – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - W takich sytuacjach uświadamiamy sobie jaką potęgą są żywioły. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Kaliszu na bieżąco monitoruje sytuację. Sukcesywnie usuwamy i naprawiamy skutki wichury – połamane drzewa, zerwane dachy,  uszkodzone znaki drogowe, sygnalizacje świetlne, linie energetyczne i przystanek autobusowy. Na szczęście nie odnotowaliśmy tragiczniejszych przypadków. Trwają prace porządkowe, ale wiele gałęzi stwarza jeszcze zagrożenie dla bezpieczeństwa. Bezwzględnie unikajmy przebywania na terenach zieleni miejskiej, w tym w parkach. Obowiązuje zakaz wstępu na place zabaw. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

  Strażacy z Kalisza i okolicznych gmin interweniowali prawie 200 razy. W Ostrowie zginęła 59-letnia kobieta, którą w centrum miasta przygniotło drzewo. W całej Wielkopolsce odnotowano 21 przypadków zerwanych dachów z budynków mieszkalnych oraz 17 z budynków gospodarczych.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.