AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Drzwi Otwarte w kaliskim Ratuszu

DATA: 9 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  To była doskonała okazja, by zapoznać się z pracą urzędu miejskiego, zasięgnąć porad pracowników magistratu i poznać historię ratusza.

  - Serdecznie dziękuję za odwiedziny w kaliskim Urzędzie Miejskim. Drzwi Otwarte cieszyły sie ogromną popularnością. Liczba gości przekroczyła nasze oczekiwania, co sprawiło nam wielką radość. Miło było usłyszeć tyle ciepłych słów od mieszkańców. Dziękuję także za wspólne, konstruktywne rozmowy - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Wizyta w urzędzie najczęściej jest podyktowana koniecznością i, co tu kryć, większości interesantów szczególnie nie cieszyChcieliśmy pokazać, że urząd nie jest taki straszny, jak go malują. Warto było przyjść i przekonać się, że urzędnicy to uśmiechnięci, przyjaźni ludzie, którzy zawsze służą pomocą mieszkańcom Kalisza.

  Czego mogli spodziewać się ci, którzy dziś odwiedzili Ratusz, Villa Calisia i urząd przy ul. Kościuszki? - W wybranych wydziałach dyżurowali pracownicy urzędu, którzy udzielali informacji i pomagali w wypełnianiu wniosków i formularzy - dodaje prezydent Sapiński. - Przewodnik PTTK oprowadzał mieszkańców po Ratuszu, przy okazji opowiadając historię budynku. Zaplanowaliśmy konkursy dla dzieci i dorosłych oraz ciekawe prelekcje. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i poczęstunku. 

  W kaliskim Ratuszu gościli mieszkańcy m.in.: Olsztyna, Konina, Białej Podlaskiej, Torunia, Łodzi i Błaszek. Odwiedzili nas także turyści z Białorusi. Z zaproszenia na Drzwi Otwarte skorzystało około 2 tysiące osób.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.