AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MMA. Kaliszanie na zawodowej gali. Wojna na pięści i kopnięcia

DATA: 9 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliszanin Norbert Wątrobski (trzeci z lewej) po zwycięskiej walce. Fot. MMA Tornado Kalisz.

  W Pabianicach odbyła się gala zawodowego MMA Real Fight1. W sobotnim turnieju wystartowało dwóch zawodników z klubu MMA Tornado Kalisz.

  Dla kaliszan był to debiut w zawodowym MMA. W trzeciej walce wieczoru w limicie do 72 kg. Norbert Wątrobski z Tornado zmierzył się z 12 cm wyższym Damianem Kołtunowskim z Octopus Pabianice. W oktagonie doszło do prawdziwej wojny na pięści i kopnięcia. Pierwszą rundę wygrał kaliszanin, drugą sędziowie zapisali na korzyść zawodnika gospodarzy. - Losy pojedynku rozstrzynęła więc dopiero dogrywka, w której Norbert skorzystał z mocno poprawionych w okresie przygotowawczym umiejętności zapaśniczych dwukrotnie obalając podmęczonego już zawodnika z Pabianic - relacjonuje Marcin Małecki, trener MMA Tornado Kalisz. - Tym samym nasz zawodnik wygrał rundę dodatkową jednogłośnie na punkty zapisując swoje pierwsze zwycięstwo w profesjonalnym MMA.

  W przedostatniej walce wieczoru z jedną z gwiazd gospodarzy Adrianem Zajączkowskim zmierzył się bardziej doświadczony w ekipie kaliszan Grzegorz Dopieralski. - Grzegorz podjął wyzwanie i jako, że walka nie była o pas stanął do oktagonu z cięższym o kilka kilogramów i wyższym rywalem - mówi trener Małecki. - Po krótkiej wymianie w stójce nasz zawodnik skrócił dystans przewracając jednym z ciosów swojego rywala.

  Potem pojedynek przeniósł się częściowo do parteru, gdzie kaliszanin chciał szybko skończyć walkę ciosami z góry. W ferworze walki otrzymał jednak kontrę trójkątem nogami (technika duszenia wywodząca się z brazylijskiego jiu jitsu) i po kilku próbach wyrwania się z tego duszenia musiał odklepać i poddać walkę. - Zakładaliśmy szybki atak i szybki nokaut w wykonaniu Grzegorza biorą pod uwagę jego nokautującą siłę ciosu z obu rąk - twierdzi trener Małecki. - Nie doceniliśmy jednak umiejętności BJJ naszego przeciwnika, który przecież wywodzi się z klubu gdzie BJJ jest na wybitnym poziomie - kończy szkoleniowiec kaliskiego klubu.

  Pod koniec listopada zawodnicy Tornado wezmą udział w Mistrzostwach Polski w MMA.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.