PIŁKA NOŻNA. KKS gra świetnie i strzela piękne bramki

DATA: 9 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS gra ostatnio coraz lepiej i wygrywa mecz za meczem. Fot. Karina Zachara.
    KKS nie przegrywa spotkań i jest coraz wyżej w tabeli III ligi. A na dodatek zdobywa piękne bramki.

Dobra passa kaliskiej drużyny trwa nadal. Podopieczni trenera Piotra Morawskiego nie przegrali od czterech spotkań i prezentują bardzo dobrą formę. Efekt? KKS awansował na czwarte miejsce w tabeli i ma już tylko sześć punktów straty do prowadzącego Świtu Skolwin (dzielnica Szczecina). W sobotę kaliszanie zmierzyli się na wyjeździe z Wdą Świecie i wygrali to spotkanie 2:0. - Jeszcze nigdy nie wygraliśmy ligowego spotkania w Świeciu, a teraz zwyciężamy w pięknym stylu - cieszy się Robert Trzęsła, prezes KKS-u Kalisz.
    Goście bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Już w 8 minucie na bramkę Wdy celnie strzelił Łukasz Żegleń, który ,,zapakował'' piłkę pod poprzeczkę strzałem z półprzewrotki z linii pola bramkowego. Asystentem przy tym golu był Robert Tunkiewicz, który kilkanaście minut później sam wpisał się na listę strzelców, przeprowadzając indywidualną akcję. - Po niej ręce same składały się do oklasków - przyznaje prezes Trzęsała. - To był gol, którego nie powstydziłyby się światowe obiekty. Bramka Łukasza też była klasowa.

Kaliszanie już po 19 minutach prowadzili więc 2:0. Gospodarze pod koniec pierwszej połowy mogli zdobyć kontaktowego gola, ale jedenastkę zmarnował Bartosz Czerwiński, który strzelił ponad bramką. W tym tygodniu piłkarze KKS-u rozegrają dwa spotkania. W środę w Pucharze Polski zmierzą się na wyjeździe z KS Opatówek, a w sobotę zagrają u siebie w spotkaniu ligowym z Centrą Ostrów. To ostatnie spotkanie odbędzie się 14 października o godz. 15.00 na Wale Matejki.

Wda Świecie - KKS Kalisz 0:2 (0:2)
    Bramki: 1:0 Łukasz Żegleń (8), 2:0 Robert Tunkiewicz (19)

Wda: Semrau - Maliszewski, Kocieniewski, Witucki (36 Frelek), Zhordania - Szczukowski (61 Mielcarek), Wenerski, Czerwiński, Siekirka, Binerowski - Retlewski.

KKS: Pogorzelec - Palat (46 Domagalski), Gawlik, Lis, Grabowski - Kowalski (81 Stojczew), Grzesiek, Budrowski, Tunkiewicz, Chojnacki (70 Ciesielski) - Żegleń (75 Jankowski).