AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BUDOWNICTWO. FB Antczak generalnym wykonawcą największej galerii handlowej na Podhalu

DATA: 9 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Projekt Color Parku

  Kaliska firma Antczak wybuduje największe centrum handlowe na Podhalu. Dziś wmurowano kamień węgielny pod budowę Color Parku zlokalizowanego przy Zakopiance, na granicy Nowego Targu i Szaflar.

  Łączna powierzchnia najmu w obiekcie to blisko 28 tys mkw. Galeria, której inwestorem jest spółka NOWOTARSKA, pierwszych klientów zaprosi w swoje progi już na przełomie III i IV kwartału 2018 r. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma FB ANTCZAK z Kalisza. W trakcie uroczystości oficjalnie przekazano władzom lokalnym i regionalnym wybudowane przez inwestora rondo oraz infrastrukturę drogową na Zakopiance.

  - Projektowaliśmy Color Park przede wszystkim z myślą o potrzebach lokalnej społeczności. Centrum oprócz szerokiej oferty handlowej będzie realizowało w znacznym stopniu także funkcje rozrywkowe - multipleks kinowy Cinema 3D, klub fitness, place zabaw - wszystko to ma dostarczyć mieszkańcom Nowego Targu tych usług, których do tej pory brakowało. Ponadto mamy w przyszłości w planach realizację na terenie obiektu wielu wyjątkowych imprez i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych - mówi Zbigniew Głowacki, prezes spółki Nowotarska – inwestor galerii.

  Z kolei Marcin Antczak - prezes FB ANTCZAK - spółki, która będzie generalnym wykonawcą inwestycji zwrócił uwagę na szybkie tempo budowy obiektu i jego ciekawy projekt:

  Pierwsze prace na budowie inwestycji rozpoczęliśmy we wrześniu tego roku. Wspólnie z inwestorem mamy ambicje zrealizować inwestycje w okresie roku. Harmonogram prac jest bardzo napięty, ale realny, zwłaszcza, że nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w realizacji wielkogabarytowych obiektów, także galerii handlowych. Zakładamy, że do końca roku będzie można podglądać już pierwszą kondygnację, a na przełomie kwietnia i maja chcemy przekazać pierwsze lokale najemcom, aby mogli przygotowywać ich finalne aranżacje. Z punktu widzenia budowlanego na pewno ciekawe będą rozwiązania zastosowane przy budowie części kinowej -  mam nadzieję, że uda nam się zaprosić przedstawicieli lokalnych mediów na teren budowy, by pokazać, jak ten proces przebiega.

  W uroczystości udział wzięli m.in.Starosta Nowotarski - Krzysztof Faber, Burmistrz Nowego Targu - Grzegorz Watycha, a także przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy - FB ANTCZAK oraz firmy odpowiedzialnej za koncepcję komercyjną i wynajem - MALLSON Polska. Nie zabrakło również reprezentantów lokalnych władz i przedsiębiorstw miejskich oraz przedstawicieli lokalnej społeczności.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.