AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. Nowa komenda kaliskiej policji za 53 mln zł

DATA: 11 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  53 mln będzie kosztować budowa nowej komendy dla kaliskiej policji. Obiekt zostanie oddany do użytku w maju 2019 roku.

  W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu została podpisana umowa na budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przy ul. Augustyna Kordeckiego 36.

  W imieniu inwestora umowę podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, natomiast Wykonawcę reprezentował Dyrektor Oddziału Budimex S.A. - Stanisław Świątek.Zawarcie umowy nastąpiło w wyniku rozstrzygnięcia drugiego przetargu. Pierwszy został unieważniony z tego powodu, że cena najkorzystniejszej oferty, również firmy Budimex S.A., przekroczyła kwotę, którą inwestor zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W drugim przetargu oferta firmy Budimex S.A. z siedzibą w Warszawie została oceniona najwyżej, uzyskując kontrakt na budowę obiektu o wartości ponad 53 mln zł. W obu przetargach zadano niespełna 500 zapytań.

  W ramach budowy powstaną nowoczesne miejsca służby i pracy dla funkcjonariuszy i pracowników Policji. Nowy obiekt znacząco poprawi warunki obsługi mieszkańców miasta Kalisza. Nowy obiekt składa się z trzech budynków o powierzchni użytkowej: 9 258,20 m2, 1 193,20 m2 i 237,00 m2. W budynkach tych znajdować się będą między innymi: zaplecze sportowe, warsztat samochodowy, strzelnica policyjna. Dodatkowo wybudowana będzie wiata garażowa o powierzchni 301,00 m2, kojce dla psów policyjnych i parking dla interesantów.

  Jest to obecnie największa inwestycja w ramach Programu Modernizacji Policji. Inwestycja jest współfinansowana ze środków pochodzących z budżetu Miasta Kalisza w kwocie 10 mln zł.

  Oddanie obiektu do użytku planowane jest w maju 2019 r., w którym to roku Polska Policja będzie obchodzić swoje 100-lecie.

  W czwartek 12 pażdziernika br. o godz. 10:00 firmie wykonującej prace będzie przekazany plac budowy i rozpoczną się prace budowlane.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.