PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Puchar Polski. ,,Kosa'' się postawiła

DATA: 12 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze KKS-u Kalisz (zielone stroje) stoczyli w środę prawdziwy pucharowy bój z KS Opatówek. Fot. Karina Zachara.
    KKS Kalisz awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

W środę kaliszanie zmierzyli się na wyjeździe z KS Opatówek i popularna ,,Kosa'' ich postraszyła. Po ciężkim boju KKS wygrał wprawdzie 2:1, ale brawa za dzielną postawę należą się liderowi okręgówki. Gospodarze na początku spotkania mieli przewagę, a w 32. minucie objęli nawet prowadzenie. Na bramkę Cezarego Osucha pomknął Mateusz Stefaniak i pewnym strzałem pokonał golkipera kaliskiej drużyny. Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo. KKS szybko wziął się do odrabiania strat i po świetnym strzale Łukasza Żeglenia, który ostatnio imponuje formą, doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie goście zdobyli zwycięskiego gola, a w 54. minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Żegleń wykorzystując podania od Rafała Jankowskiego. Obie drużyny kończyły to spotkanie w niepełnych składach. W Opatówku czerwone kartki otrzymali Szymon Janik i Robert Lisiecki, a w KKS-ie Szymon Pacholski. W kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski KKS zagra z A-klasowym GKS-em Rychtal, który sprawił niespodziankę eliminując czwartoligową Polonię Kępno.

Do kolejnej fazy rozgrywek awans uzyskali również piłkarze Orła Mroczeń, Białego Orła Koźmin Wielkopolski, LKS-u Gołuchów, Ostrovii Ostrów Wielkopolski, Centry Ostrów Wielkopolski i Jaroty Jarocin.                  (jav)

KS Opatówek - KKS Kalisz 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Mateusz Stefaniak 32. min, 1:1 Łukasz Żegleń 33. min, 1:2 Łukasz Żegleń 54. min