PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Centra pokonana. Szczupak Żeglenia

DATA: 16 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS wygrał już szósty mecz w III lidze. Przy piłce w meczu z Centrą Konrad Chojnacki. Fot. Karina Zachara.

Kolejne trzy punkty wywalczyli piłkarze KKS-u Kalisz. Znów dał o sobie znać bramkostrzelny duet Żegleń-Tunkiewicz.

W weekend kaliszanie zmierzyli się z Centrą Ostrów, która jest beniaminkiem III ligi i pewnie wygrali 2:0. Gospodarze świetnie weszli w ten mecz. Już w 6. minucie piłkę otrzymał Robert Tunkiewicz, który pomknął na bramkę rywala i strzałem w krótki róg zaskoczył Szymona Maja. Centra popełniała błędy, a KKS nadal atakował bramkę ostrowskiej drużyny. W 15. minucie było już 2:0 dla kaliskiej drużyny, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Żegleń trafiając czwarty raz w tym sezonie. W pierwszej połowie mogło paść więcej bramek dla kaliskiego zespołu, ale Szymon Maj wyłapał Konrada Chojnackiego natomiast piłka po szczupaku Żeglenia trafiła w słupek.

W drugiej połowie KKS kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Na tyle skutecznie, że wynik się nie zmienił i kaliszanie odnieśli już szóste zwycięstwo w tym sezonie. Ta wygrana nie poprawiła jednak sytuacji w tabeli KKS-u, który nadal zajmuje czwarte miejsce mając sześć punktów straty do lidera Świtu Skolwin i jeden mecz więcej rozegrany od tego zespołu. Za tydzień podopieczni Piotra Morawskiego udadzą się do Pelplina na mecz z Wierzycą, która zajmuje 11 miejsce w tabeli III ligi.

KKS Kalisz - Centra Ostrów Wielkopolski 2:0 (2:0)
    Bramki: 1:0 Robert Tunkiewicz 6. min, 2:0 Łukasz Żegleń 15. min.

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec - Dominik Domagalski, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Łukasz Grabowski, Michał Grzesiek (59. Stayko Stoychev), Tomasz Kowalski (59. Błażej Ciesielski), Tomasz Owczarek (73. Jakub Budrowski), Konrad Chojnacki, Robert Tunkiewicz, Łukasz Żegleń (63. Rafał Jankowski).

Centra Ostrów Wielkopolski: Szymon Maj - Miłosz Nowicki, Michał Sztok (89. Tomasz Mierzyński), Tomasz Adamiak, Szymon Kucharski (89. Kacper Hoffgunst), Michał Kucharski, Marcin Wandzel, Tomasz Graczyk (46. Piotr Przezak), Patryk Sikora, Marcin Kucharski, Damian Izydorski (78. Dawid Kuczyński).

Sędziowie: Kamil Waskowski oraz Łukasz Araszkiewicz, Robert Pawlicki i Maciej Kasperkowicz (Poznań)