SIATKÓWKA. MKS liderem I ligi

DATA: 16 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki MKS-u Kalisz są liderem I ligi. Fot. Karina Zachara.

Siatkarki MKS-u rozkręcają się w rozgrywkach I ligi. W weekend kaliszanki pokonały na wyjeździe AZS AWF Warszawa i są liderem I ligi.

Warszawianki to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, którzy mają na swoim koncie 22 zdobyte mistrzostwa Polski. W meczu z MKS-em gospodynie, które są beniaminkiem I igi, były tylko tłem dla podopiecznych trenera Mariusza Wiktorowicza. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego spisały się świetnie i wygrały w trzech krótkich setach. W pierwszej partii kaliszanki szybko objęły prowadzenie 7:1, a potem wygrały ją 25:15. W drugiej rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Wprawdzie potem warszawianki doprowadziły do wyrównania i miały nawet dwupunktową przewagę (było 9:7 dla AZS-u), ale końcowe słowo należało do kaliskiej ekipy. MKS wygrał tego seta 25:17, a w trzecim triumfował znów do 15, wygrywając całe spotkanie 3:0. Warto dodać, że z urazem zmaga się Katarzyna Wawrzyniak, a w całym meczu na rozegraniu wystąpiła Sylwia Kucharska. - W Warszawie nie zagraliśmy również w optymalnym zestawieniu. Do dyspozycji mieliśmy tylko jedną rozgrywającą, ale poradziliśmy sobie wygrywając bez straty seta. To
    cieszy - mówi Daniel Przybylski, drugi trener MKS-u Kalisz.

Po dwóch kolejkach spotkań w I lidze kaliski zespół jest liderem. Najbliższy mecz rozegra już w najbliższą środę, 18 października kiedy to w Arenie zmierzy się z kolejnym z beniaminków zespołem Enea Energetyk Poznań. To spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety kosztują 10 i 5 zł., kibice mający wykupione karnety na cały sezon na mecze piłkartzy ręcznych MKS wchodzą na spotkania siatkarek za darmo.

AZS AWF Warszawa - MKS Kalisz 0:3 (15:25, 17:25, 15:25)
    MKS: Kucharska, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Drewniak, Andrzejczak, Raczyńska.