AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Trudny rywal MKS-u. Górnik chce wygrać

DATA: 18 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Górnik wygrał już sześć spotkań w tym sezonie. Fot. Paweł Francke, oficjalna strona Górnika Zabrze.

  Ciężki wyjazd czeka w środę szczypiornistów MKS-u. Kaliszanie zmierzą się z rewelacyjnie spisującym się Górnikiem Zabrze.

  Górnik w tym sezonie zgromadził już 21 punktów i jest drugi w tabeli grupy granatowej ustępując w niej jedynie niepokonanemu Vive Kielce. Zabrzanie w siedmiu meczach odnieśli aż sześć zwycięstw i zanotowali tylko jedną porażkę, właśnie z Vive. Teraz w Zabrzu trwa pełna moblizacja przed spotkaniem z MKS-em Kalisz. Gospodarze mimo, że liczą na zwycięstwo, to jak zapowiadają nie lekceważą kaliszan. - Grałem przeciw MKS-owi Kalisz jeszcze, kiedy występowali w I lidze. Już wtedy to był bardzo dobry zespół, a teraz po awansie i kilku wzmocnieniach naprawdę robi wrażenie. Bo Zbyszek Kwiatkowski czy Kirył Kniazeu to naprawdę bardzo dobrzy zawodnicy, którzy mają świetne warunki - mówi Maciej Tokaj, zawodnik Górnika Zabrze. - Musimy zagrać nawet na 110% w defensywie,  bo to jest nasza siła. Z tego ciągniemy kontrataki i tego nie możemy zmieniać. Zdajemy sobie sprawę z silnych punktów Kalisza, ale jeśli zagramy na swoim poziomie i wypełnimy założenia taktyczne, jesteśmy w stanie wygrać z MKS-em.

  Środowe spotkanie w Zabrzu Górnika z MKS-em rozpocznie się o godz. 18.00. Hitem 8. kolejki Superligi będzie mecz Orlenu Wisły Płock z PGE Vive Kielce. To spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30, a jego transmisję przeprowadzi Canal +. Z Vive kaliszanie zmierzą się natomiast już w najbliższy piątek, a w Kielcach mecz zostanie rozegrany awansem z drugiej rundy.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.