PIŁKA RĘCZNA. MKS postraszył Górnika. Dobra pierwsza połowa

DATA: 19 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    To był ciężki mecz! MKS po walce przegrał w Zabrzu z miejscowym Górnikiem. Fot. Karina Zachara.

Szczypiorniści MKS-u nie sprawili w Zabrzu niespodzianki, choć w pierwszej połowie postraszyli rywali.

Górnik w tym sezonie gra świetnie i ustępuje pola jedynie faworytom Vive Kielce oraz Orlenowi Płock. W ośmiu dotychczasowych meczach zabrzanie wygrali aż siedem spotkań i należą do czołówki PGNiG Superligi.

W środę z Górnikiem przyszło zmierzyć się kaliszanom na wyjeździe. Podopieczni trenera Pawła Ruska wstydu nie przynieśli i szczególnie w pierwszej połowie walczyli jak równy z równym. Jak natchniony w pierwszych minutach bronił Edin Tatar, a po bramkach Arkadiusza Galewskiego, Michała Dreja i Dzianisa Kryckiego kaliszanie odskoczyli na 4:2. Goście nadal grali bardzo dobrze i w 18. minucie po celnym trafieniu Kiryła Kniaziewa zrobiło się 9:8 dla MKS-u. W pierwszej połowie gospodarze najpierw jednak doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na dwubramkowe prowadzenie 16:14.

W drugiej połowie gospodarze osiągnęli przewagę. Bramki zaczęli zdobywać Bartłomiej Tomczak oraz Marek Daćko, a Górnik w 37. minucie prowadził już 23:17. Po trafieniach Artura Bożka kaliszanie zmniejszyli wprawdzie stratę do trzech bramek (było 24:21 dla Górnika), ale na więcej nie pozwolili im w tym spotkaniu zabrzanie.

Ostatecznie Górnik wygrał z beniaminkiem PGNiG Superligi 33:26, a po tej porażce MKS spadł na szóste miejsce w grupie pomarańczowej. Następne spotkanie ligowe podopieczni trenera Ruska rozegrają już w najbliższy piątek. Wtedy to zagrają w meczu awansem z II rundy na wyjeździe z PGE Vive.

Zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - MKS Kalisz Karina Zachara.