AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Rozbity Energetyk. Komplet MKS-u

DATA: 19 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Radość siatkarek MKS-u po zwycięstwie z Energetykiem. Fot. Michał Sobczak, faktykaliskie.pl

  Trzy mecze i trzy zwycięstwa to dorobek siatkarek MKS-u Kalisz w rozgrywkach I ligi.

  Kaliszanki świetnie weszły w ten sezon i są jako jedyne mają na swoim koncie komplet 9 pkt. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza do środy miały na swoim rozkładzie Azoty Tarnów i AZS Warszawa. Teraz dołożyły jeszcze do tego Energetyka Poznań, który miał się postawić w Arenie. Gospodynie zdominowały jednak rywalki a różnicę klas dzielących oba zespoły było widać od pierwsze do ostatniej minuty spotkania. - Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu - mówi Mariusz Wiktorowicz, trener siatkarek MKS-u. - Dziewczynom trzeba pogratulować, bo zagrały konsekwentnie i bardzo dobrze wykonały zadania taktyczne.

  W pierwszym secie miejscowe szybko objęły prowadzenie 4:0, a następnie było 9:3 dla kaliszanek. Później, mimo że trener przyjezdnych wziął czas, to nie wytrąciło to kaliszanki z rytmu. MKS wygrał pierwszą partię 25:15, a na początku drugiej zaraz odskoczył rywalkom. Było 11:5 i 15:8, a cała partia zakończyła się wygraną miejscowych 25:18. Trzecia partia to już pokaz siły kaliskiej drużyny i wygrana 25:9, a w efekcie w setach 3:0.

  Po 3 kolejkach I ligi MKS Kalisz jest liderem tabeli. W najbliższą sobotę kaliszanki zagrają na wyjeździe z Radomką Radom, a pod koniec października zagrają u siebie w hicie pierwszej rundy z wiceliderem Wisłą Warszawa, w której grają zawodniczki mające za sobą występy w ekstraklasie.

  (jav)


  MKS Kalisz - Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:15, 25:18, 25:9)

  MKS: Kucharska, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Andrzejczak, Raczyńska, Drewniak.

  Energetyk: Gancarz, Pasznik, Świstek, Pawlicka, Wołoszyn, Gajewska oraz Bogdanowicz (l), Bohdanowicz (l), Cembrzyńska, Zuzel, Oktaba, Sklepik.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.