SIATKÓWKA. Rozbity Energetyk. Komplet MKS-u

DATA: 19 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Radość siatkarek MKS-u po zwycięstwie z Energetykiem. Fot. Michał Sobczak, faktykaliskie.pl

Trzy mecze i trzy zwycięstwa to dorobek siatkarek MKS-u Kalisz w rozgrywkach I ligi.

Kaliszanki świetnie weszły w ten sezon i są jako jedyne mają na swoim koncie komplet 9 pkt. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza do środy miały na swoim rozkładzie Azoty Tarnów i AZS Warszawa. Teraz dołożyły jeszcze do tego Energetyka Poznań, który miał się postawić w Arenie. Gospodynie zdominowały jednak rywalki a różnicę klas dzielących oba zespoły było widać od pierwsze do ostatniej minuty spotkania. - Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu - mówi Mariusz Wiktorowicz, trener siatkarek MKS-u. - Dziewczynom trzeba pogratulować, bo zagrały konsekwentnie i bardzo dobrze wykonały zadania taktyczne.

W pierwszym secie miejscowe szybko objęły prowadzenie 4:0, a następnie było 9:3 dla kaliszanek. Później, mimo że trener przyjezdnych wziął czas, to nie wytrąciło to kaliszanki z rytmu. MKS wygrał pierwszą partię 25:15, a na początku drugiej zaraz odskoczył rywalkom. Było 11:5 i 15:8, a cała partia zakończyła się wygraną miejscowych 25:18. Trzecia partia to już pokaz siły kaliskiej drużyny i wygrana 25:9, a w efekcie w setach 3:0.

Po 3 kolejkach I ligi MKS Kalisz jest liderem tabeli. W najbliższą sobotę kaliszanki zagrają na wyjeździe z Radomką Radom, a pod koniec października zagrają u siebie w hicie pierwszej rundy z wiceliderem Wisłą Warszawa, w której grają zawodniczki mające za sobą występy w ekstraklasie.

MKS Kalisz - Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:15, 25:18, 25:9)

MKS: Kucharska, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Andrzejczak, Raczyńska, Drewniak.

Energetyk: Gancarz, Pasznik, Świstek, Pawlicka, Wołoszyn, Gajewska oraz Bogdanowicz (l), Bohdanowicz (l), Cembrzyńska, Zuzel, Oktaba, Sklepik.