AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZY. Europejski Dzień Seniora w Kaliszu

DATA: 23 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Członkowie Kaliskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów spotkali się przy wspólnym stole, by uczcić Dzień Seniora. 

  Okazją do spotkania był Europejski Dzień Seniora, który obchodzimy 20 października. W naszym mieście osoby starsze podejmują rozmaite aktywności, włączając się w życie kulturalne i społeczne. Mogą rozwijać swoje zainteresowania i przeżywać drugą młodość.

  - Dziękuję za Państwa działalność i obecność na wielu polach życia społecznego - mówiła wiceprezydent Karolina Pawliczak. - Zachęcam do korzystania z licznych możliwości, by żyć aktywnie i dbać o swoją kondycję, również w ramach działań oferowanych przez Miasto Kalisz.

  Dostrzegając potrzeby osób starszych, Urząd Miejski realizuje inicjatywy dla seniorów, takie jak akcje „Zdrowy Kalisz”, aerobik, czy szczepienia przeciw grypie dla osób w wieku 60+. W mieście działa Kaliska Rada Seniorów, która zainicjowała powstanie biuletynu „Super Senior”, wydawnictwa skierowanego do osób starszych. Do lektury zachęcała uczestników uroczystości wiceprezydent Karolina Pawliczak.

  Podczas uroczystego Dnia Seniora nie zabrakło śpiewu, muzyki i podziękowań dla aktywnych członków Stowarzyszenia oraz prezes Mirosławy Kolańczyk.

  Wspólnie z kaliskimi seniorami świętowali dziś również: Irena Sawicka, Skarbnik Miasta Kalisza oraz Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.