PIŁKA NOŻNA. KKS wiceliderem! Przełamanie Błażeja

DATA: 23 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Blażej Ciesielski strzelił zwycięskiego gola dla KKS-u w meczu z Wierzycą. Fot. KKS Kalisz.

KKS gra coraz lepiej. Wygrał kolejny mecz i jest już wiceliderem III ligi.

Kaliszanie mają ostatnio świetną passę. Nie przegrali w lidze od 9 września, kiedy to ponieśli wstydliwą porażkę z GKS-em Przodkowo. - Już zapomnieliśmy o tym - mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz. - Drużyna zdobywa punkty i pnie się w górę tabeli. Mamy więc powody do zadowolenia.

Mecz w Pelplinie był typowym spotkaniem o punkty i mógł średnio podobać się publiczności. Zdecydowanie więcej działo się po przerwie, kiedy do ataku ruszyli miejscowi. Świetnie w bramce KKS-u spisywał się jednak Oskar Pogorzelec, który zatrzymał uderzenia Dawida Karczewskiego i Łukasza Rackiego. Kaliszanie odpowiedzieli uderzeniem Roberta Tunkiewicza, jednak piłka odbiła się od słupka. Pod koniec pierwszej połowy goście przeprowadzili akcję, po której padła zwycięska, jak się okazało, bramka. W 85. minucie Łukasz Żegleń zacentrował piłkę przed pole karne Wierzycy, dopadł do niej Błażej Ciesielski i mocnym strzałem w krótki róg dał prowadzenie KKS-owi. Dla zawodnika kaliskiej drużyny było to strzeleckie przełamanie, gdyż ostatni raz trafił na bramkę rywali 24 sierpnia. Goście mogli wygrać ten mecz większą różnicą bramek, ale jedenastkę fatalnie przestrzelił Rafał Jankowski.

KKS wygrał w Pelplinie 1:0 i jest już wiceliderem III ligi. Do prowadzącego Świtu Skolwin kaliszanie tracą już tylko cztery punkty, ale mają jeden mecz rozegrany więcej od zespołu ze Szczecina. - Do końca rundy jesiennej czekają nas jeszcze cztery spotkania - mówi prezes Trzęsała. - Jesteśmy w stanie zdobyć w nich nawet dziesięć punktów.

W najbliższą sobotę podopieczni trenera Morawskiego zagrają na Wale Matejki z zespołem KP Starogard Gdański.

Wierzyca Pelplin - KKS Kalisz 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Błażej Ciesielski 85. min

Wierzyca Pelplin: Mateusz Imianowski - Maciej Portasiński, Piotr Przybylski, Mateusz Górka (70. Łukasz Racki), Maciej Meler, Paweł Dirda, Dawid Karczewski, Oleksandr Kostiuk, Karol Szopiński, Filip Sosnowski, Jeremiasz Grela (70. Miłosz Manuszewski).

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec - Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Łukasz Grabowski, Tomasz Owczarek (60. Jakub Budrowski), Michał Grzesiek (60. Rafał Jankowski), Tomasz Kowalski (66. Stayko Stoychev), Konrad Chojnacki (66. Błażej Ciesielski), Robert Tunkiewicz, Łukasz Żegleń.

Żółte kartki: Mateusz Górka, Paweł Dirda, Dawid Karczewski, Filip Sosnowski, Jeremiasz Grela (Wierzyca) oraz Tomasz Owczarek, Jakub Budrowski (KKS Kalisz).

Sędzia: Maciej Lanckowski oraz Marcin Sadowski, Łukasz Bania (Toruń).