SIATKARKI. MKS bez porażki. Teraz czekamy na Wisłę!

DATA: 23 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki MKS-u Kalisz wygrały w Radomiu i nadal są liderem I ligi. Fot. Łukasz Wójcik.

Po tie-breaku wyjazdowe spotkanie z Radomką Radom wygrały siatkarki MKS-u Kalisz.

Kaliszanki pokonały Radomkę 3:2 i był to najtrudniejszy ich pojedynek w I lidze w tym sezonie. Po serii trzech zwycięstw za trzy punkty kaliskie siatkarki straciły w końcu punkt w lidze, a z ciężkiego terenu w Radomiu wywiozły dwa ,,oczka''.
    Już w pierwszym secie gospodynie pokazały, że ich parkiet będzie dla kaliszanek trudnym terenem. Miejscowe szybko objęły prowadzenie 8:3, a następnie 19:12. Ostatecznie pewnie wygrały pierwszego seta 25:18. Odmienna okazała się druga odsłona meczu. Tym razem to siatkarki MKS-u dość szybko ,,odjechały'' przeciwniczkom na kilka punktów i choć te zdołały w pewnym momencie odrobić stratę, a nawet objąć nieznaczne prowadzenie 16:15, to MKS zwycięsko zakończył drugą partię. Świetnie zagrywała Sylwia Kucharska, a po jej serwach kaliszanki zdobyły dziewięć punktów z rzędu i to one wygrały 25:18. Trzeci set to jednak słaba postawa przyjezdnych. Radomka szybko odskoczyła na 8:1 i już do końca seta nie oddała przewagi, wygrywają do 19. Czwarta partia to jednak popis siatkarek z Kalisza. Podopieczne trenerów Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego wzięły się mocno w garść i wygrały pewnie 25:11.

O losach pojedynku miał więc zadecydować tie-break, którego kaliszanki rozgrywały po raz pierwszy w tym sezonie. Początek to prowadzenie kaliskiego zespołu 11:8. Miejscowe jednak nie złożyły broni i doprowadziły do remisu 13:13. Nerwową końcówkę lepiej zniosły siatkarki MKS-u. Najpierw długą wymianę piłek mocnym atakiem sfinalizowała Hanna Łukasiewicz, która tego dnia zapisała na swoim koncie 17 punktów, z czego aż 10 zdobytych w ataku. Ostateczny cios zadały kaliszanki po udanej zagrywce Natalii Sroki. MKS wygrał piątego seta 15:13, a całe spotkanie 3:2.
    Siatkarki MKS-u jako jedyne nie przegrały jeszcze meczu w tym sezonie w I lidze, dzięki czemu zajmują fotel lidera, wyprzedzając o punkt Wisłę Warszawa. I to właśnie z tym zespołem zmierzą się w następnej kolejce. Mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę, 28 października, o godz. 17.00 w kaliskiej Arenie.

(kz, jav)

MKS E.Leclerc Radomka Radom - MKS Kalisz 2:3 (25:18, 18:25, 25:19, 11:25, 13:15)
    Radomka: Przepiórka, Molenda, Gądek, Kubacka, Ponikowska, Szczepańska oraz Samul (l), Bator (l), Pelczarska, Biała, Miechowicz.

MKS: Kucharska, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Wawrzyniak, Raczyńska, Andrzejczak, Drewniak.