AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Świetny mecz MKS-u. Nerwy w końcówkach

DATA: 25 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliszanie mają świetny początek sezonu i wygrali już trzy mecze. Fot. Karina Zachara.

  Siatkarze MKS-u Kalisz pokonali SMS PZPS Spała 3:1 i są liderem w II lidze.

  Nowy sezon kaliszanie rozpoczęli bardzo pomyślnie, gładko wygrywając dwa pierwsze mecze. Na inaugurację rozgrywek wygrali u siebie z Bzurą Ozorków 3:0, a potem pokonali na wyjeździe Wifamę Łódź również 3:0. Sobotni rywal postawił jednak znacznie większe wymagania, niż dwaj poprzedni. O tym, że mecz z drużyną ze Spały nie będzie spacerkiem przekonali się kaliszanie już w pierwszym secie, kiedy prowadząc zdecydowanie 17:10 niespodziewanie stracili kilkanaście kolejnych piłek. Rywale nie tylko wyrównali, ale też 
  ostatecznie wygrali tę partię do 28:26. - Prowadząc wysoko zaczęliśmy grać zbyt spokojnie, a tak nie można robić w meczu z młodą drużyną - przyznaje Wojciech Pytlarz, kapitan i atakujący kaliskiego zespołu. Kolejne odsłony spotkania też przyniosły sporo wrażeń, bo szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz 
  na drugą stronę. W newralgicznych momentach gospodarze sięgali jednak po najcięższe działa, a do tych bez wątpienia należy kaliska zagrywka. Nad przyjmującymi SMS-u nie mieli litości Krzysztof Porada i Wojciech Pytlarz. Ten ostatni, prawdziwy popis swoich umiejętności zaprezentował w drugim secie, goszcząc w polu zagrywki od stanu 18:17 do końca tej partii spotkania - Druga część tego seta była kluczowym momentem meczu. Złapaliśmy swój rytm i wyszliśmy na wyższy poziom emocji. Wskoczyliśmy na rywala i wywoływaliśmy na niego presję - mówi kapitan MKS-u.
  Chłodne głowy zachowali gospodarze także w dwóch kolejnych setach. Oba kończyły się grą na przewagi i w obu górą byli kaliszanie! W trzecim wygrali 27:25, w czwartym, po szalenie zaciętym 31:29 i w całym spotkaniu 3:1. - Uważam, że był to super mecz. Przeciwnik wymagający, ale dzięki temu nareszcie pokazaliśmy, że grając punkt za punkt potrafimy sobie poradzić w trudnych momentach, zwłaszcza w wyrównanych końcówkach. W porównaniu do poprzednich spotkań, w tym naprawdę musieliśmy się sprężyć. Zrobili to wszyscy, cała ławka pomogła - podsumowuje trener Mariusz Pieczonka.
  Sobotnie, trzecie z rzędu zwycięstwo MKS-u sprawiło, że kaliska ekipa nadal zajmuje pozycję lidera grupy III drugiej ligi. O utrzymanie tego zaszczytnego miejsca powalczą kaliszanie już 28 października w Słupcy, mierząc się z miejscowym SPS-em.
   
  (kz, jav)
  MKS Kalisz - SMS PZPS II Spała 3:1 (26:28, 25:17, 27:25, 31:29)
  MKS: Pluto, Kopacz, Porada, Pytlarz, Nawrot, Lipa oraz Kaczmarek (l), Wyrwich (l), Zych, Ozdowski, Telega.
  SMS: Jezierski, Sługocki, Janusz, Kosian, Grygiel, Stolc oraz Foltynowicz (l), Szymura (l), Rajchelt, Kruk, Szymczak, Michalak.
   
  Wyniki pozostałych spotkań 3. kolejki
  Czarni Rząśnia - PGE Skra II Bełchatów 3:1
  LKPS Borowno - Mickiewicz Kluczbork 2:3
  Caro Opoczno - SPS Słupca 1:3 
  Bzura Ozorków - Wifama Łódź 3:0 
   
  Tabela grupy III po 3. kolejce
  1. MKS Kalisz 3, 9, 9:1 
  2. LKS Czarni Rząśnia 3, 8, 9:4
  3. LKPS Borowno 3, 7, 8:3
  4. Mickiewicz Kluczbork 3, 5, 7:6
  5. SPS Konspol Słupca 3, 3, 5:7
  6. MKS Bzura Ozorków 3, 3, 4:6
  7. Skra Bełchatów 3, 3, 5:7
  8. SMS PZPS II Spała 3, 3, 4:7
  9. Caro Opoczno 2, 0, 2:6
  10. Wifama Łódź 2, 0, 0:6
   
  Spotkania 4. kolejki II ligi - 28.10
  SPS Słupca - MKS Kalisz
  PGE Skra II Bełchatów - Wifama Łódź
  SMS PZPS II Spała - Bzura Ozorków 
  Mickiewicz Kluczbork - Caro Opoczno
  Czarni Rząśnia - LKPS Borowno

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.