AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BUDŻET OBYWATELSKI. Przejście donikąd w Sulisławicach Koloni

DATA: 26 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nowe przejście dla pieszych w Sulisławicach Koloni

  W Sulisławicach Koloni miasto wybudowało ludziom przejścia dla pieszych prowadzące prosto w pole. To projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy wioski pukają się w czoło i twierdzą, że to nie ich pomysł. 

  O tym, że w Sulisławicach Kolonii zbudowano mieszkańom przejścia dla pieszych donikąd zdecydowało 12 osób. Dokładnie tyle głosów oddano na projekt, zgłoszony w tegorocznym budżecie obywatelskim miasta Kalisza. Mieszkańcy twierdzą, że to nie ich pomysł. 

  - Nikt z nas mieszkańcow tego projektu nie zgłosił i na niego nie głosował. Mieszkańcy sołectwa do BO zgłosili projekt budowy dalszego fragmentu chodnika i poszerzenia jezdni na ul. Świetlanej, jednak to zadanie zostało odrzucone przez miasto. Budżet Obywatelski to fikcja, bo i tak urzednicy robią co im sie podoba - mówi Bogumiła Sobczak z Sulisławic.

  Skoro nie mieszkańcy, to kto zgłosił do budżetu obywatelskiego feralne przejście donikąd w Sulisławicach? Zgodnie z regulaminem BO jest to informacja tajna. 

  - Obligują nas do tego przepisy ustawy o ochronie danych osobowych - tłumaczy rzeczniczka kaliskiego ratusza Elżbieta Zmarzła

  I właśnie dlatego nie dowiemy się również, kto złożył kolejne 24 identycznie brzmiące projekty "bezpiecznych przejść dla pieszych" na pozostałych kaliskich osiedlach. Rzeczniczka ratusza zapewnia jednak, że nie zrobili tego urzędnicy.

  Zgodnie z regulaminem, na projekt "przejścia donikąd" mógł zagłosować każdy kaliszanin, niekoniecznie mieszkaniec Sulisławic Kolonii. Na "inwestycję" przeznaczono 50 tys. zł.

  I tak w efekcie, wbrew mieszkańcom, zbudowano pod ich nosem drogowy absurd, który nikomu i niczemu nie służy. A wszystko w ramach szczytnej idei budżetu obywatelskiego i partycypacji społecznej.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.