AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BOKS. Pięściarze KKS-u na medal

DATA: 26 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Medaliści Krystian Sośnicki i Sebastian Bergandy. Fot. Dariusz Kisiel.

  Dwa medale w mistrzostwach Polski w boksie młodzików i młodzieżowców zdobyli bokserzy KKS-u Kalisz.

  Najpierw srebro w kategorii młodzików wywalczył Sebastian Bergandy, a klika dni później brązowy krążek w kategorii młodzieżowców dołożył Krystian Sośnicki. Sebastian Bergandy, do rywalizacji o swój pierwszy medal w krajowym czempionacie przystąpił podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie im. Pawła Szydły, których szósta już edycja odbyła się w Tarnowie Podgórnym. Reprezentant KKS-u walczył w kategorii do 72 kg. Na początek, w ćwierćfinale wygrał walkowerem z Wiktorem Gajkiem (KKS RUSHH Kielce). W półfinale jednogłośnie na punkty pokonał Błażeja Dunajskiego (KS Beniaminek Starogard Gdański). W pojedynku o złoto kaliszanin, choć boksował bardzo odważnie, musiał jednak uznać wyższość rywala Dawida Brzezińskiego, zawodnika broniącego barw KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który z racji posiadania podwójnego obywatelstwa jest też aktualnym mistrzem Niemiec. 

  Kilka dni później w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski walczył Krystian Sośnicki i zdobył brąz w kategorii do 60 kg. W pierwszym pojedynku jednogłośnie na punkty pokonał Roberta Niedźwiedzkiego z KS Ziętek Team. Kolejny rywal Marek Pietruczuk (KKB RUSHH Kielce), oddał walkę walkowerem, tak więc kaliszanin był już pewien brązowego medalu. W półfinale przegrał z Radomirem Obruśniakiem z KSW Róża Karlino, który później został Mistrzem Polski Młodzieżowców. - Jestem bardzo dumny z chłopaków. Dwa medale w imprezach rangi mistrzostw Polski w tym roku to wielkie osiągnięcie. Teraz krótki odpoczynek i dalej pracujemy nad kolejnymi wynikami - podsumowuje trener Dariusz Kisiel, który pięściarskie talenty szlifuje w KKS-ie wspólnie z Jerzym Aleksandrzakiem.

  Młodych kakaesiaków ponownie zobaczymy na ringu już 4 listopada. W hali kaliskiego Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji rywalizować będą podczas VII Turnieju Bokserskiego im. Adama Mariana Walczaka.

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.